Překročení rychlosti v obci

Forum Fóra Ostatní Obecné Překročení rychlosti v obci

Zvolené téma obsahuje celkem 46 odpovědí. Do diskuze (2 účastníci) se naposledy zapojil uživatel  Radek John a poslední změna je stará 10 měsíců, 1 týden.

 • Autor
  Příspěvky
 • #75511 Reply

  Alena Jirsová

  Dobrý den, státní policie vyfotila moje auto ze zadu, při projíždění obcí, kde jsem překročila rychlost. Mají pouze foto auta ze zadu s SPZ. Mohou mi dokázat přestupek a hlavně bych chtěla vědět zda je tato fotografie důkaz a jak má vypadat průkazná fotografie a v jakém zákoně či vyhlášce je tato problematika upravena. Děkuji Jirsová

 • #75513 Reply

  Mgr. Oldřich Topka

  Dobrý den, fotografie svou důkazní hodnou mají, auto bude jistě dobře identifikovatelné. Pak je ještě otázka, jestli bude dostatečně prokázána také totožnost řidiče. Pokud jde o posouzení fotografie vychází se z obecných požadavků na důkazy ve správním (popř. v soudním) řízení.

 • #75514 Reply

  Petr Holub

  Dobrý den přišel mi od městského úřadu odboru dopravy dopis abych se dostavil k vysvětlení přestupku překročení rychlosti o 21km na vlečce označené jako přejezd auto jelo 51km,k dopisu byla přiložena fotografie,která není má ani jsem v autě neseděl.

  Musím sdělit osobu která řídila auto(jde o osobu blízkou)?

  A dále jsem se chtěl zeptat,někde jsem četl,že přestupek je překročení rychlosti v obci více než o 30km a mimo obec o víc než 50km a pokuty se platí pouze za přestupek,co je na tom pravdy.

  Děkuji za odpověď P.Holub

 • #75515 Reply

  Mgr. Oldřich Topka

  Dobrý den, takže podle Vás překročení rychlosti o méně než 30 km v obci není přestupek? To jste asi četl špatně. Přestupku proti bezpečnosti a plynulosti provozu se podle §22 odst.1 písm.f) bod 4. zák.č.200/1990 Sb., dopustí ten, kdo překročí nejvyšší dovolenou rychlost stanovenou zvláštním právním předpisem nebo dopravní značkou v obci o méně než 20 km.h-1 nebo mimo obec o méně než 30 km.h-1. Za to se ukládá pokuta od 1.500 do 2.500,-Kč.

  Podle §60 téhož zákona pak platí, že podání vysvětlení může být odepřeno, jestliže by osobě nebo osobám jim blízkým hrozilo nebezpečí postihu za přestupek. Jestli tuto možnost využijete či nikoliv je pouze na vás.

 • #75516 Reply

  Petr Holub

  Podle mne to přestupek je a pokud bych ho spáchal sám tak proti pokutě nic nemám,ale v případě blízké osoby to nechám na ní jak se rozhodne,ale k tomu přestupku toto jsem četl v jednom článku "přestupkovém zákoně č.200/1990 je přestupek definován jako překročení rychlosti v obci o 30 a mimo obec o 50 km/h"

 • #75517 Reply

  Mgr. Oldřich Topka

  Dobrý den, to je definice pouze jednoho konkrétního přestupku z celé řady ostatních přestupků proti bezpečnosti a plynulosti provozu na pozemních komunikacích.

 • #75518 Reply

  Petr Moj

  Dobry den,

  prekorocil jsem nejvyssi povolenou rychlost na dalnici o cca 55km/h. Podle zakona 200/1990 se jedna o prestupek dle §22 1a)

  citace:

  "(1) Přestupku se dopustí ten, kdo

  a) jako řidič motorového vozidla překročí nejvyšší dovolenou rychlost stanovenou zvláštním zákonem2a) nebo dopravní značkou o více než 30 km/h v obci nebo o 50 km/h mimo obec"

  Proc ale policie do tento prestupek vyklada podle stejneho zakona ale pismena f)?

  Jaky mi hrozi trest za tento prestupek?

  Navic jsem byl zmeren a vyfocen policistou, ktery stal na moste pres dalnici, ale stani i zastaveni je na moste zakazane. Lze tuto fotografii brat jako dukaz?

  Dekuji za odpovedi

 • #75519 Reply

  Vaclav Marek

  Dobry den.

  Prosim o radu.7.7.Jsem byl zmeřen městkou policii,udajna rychlost mi byla nameřena 72 km.h.Opravdu jsem si nebyl vědom,dobře stat se to muže,i když by nemnelo.Bylo mi zděleno,že to mam za 2500 a 3 body.Zadal jsem policisty o ukazani snimku toto mi bylo odepřeno,že mi pry staci co mi řeknou,prostě jsem jel 72.Pokud se mi to nebude libit,muže se to předat k spravnimu řizeni,kde zaplatim mnohem vice.Na svem trvali.Na netu jsem se dočetl o nějake toleranci radaru a po odpočtu těchto procent by byla ze stanovene rychlosti 69,8km.h,čimž by přestupek byl za 1000kč a 2 body.S timto jsem se dnes 8.7.dostavil na městskou policii kde jsem toto takto řekl,stražnik koukal do počitače a po chvily řekl,že jsem jel 73km.h.Oponoval jsem,že to bylo72.km.h,požadal jem jestli bych to mohl vidět,zamitl!Stačilo pouze pootočit monitor.Prosim o radu.Timto přistupem jsem na pochybach kolik jsem vlastně vubec jel,nebo se jedna o něco jineho?!On ten radar asi taky nebyl zadarmo.

  Moc děkuji za radu

 • #75520 Reply

  Mgr. Oldřich Topka

  Dobrý den, no to máte úplnou pravdu. Radary jsou skutečně velmi nákladné "hračky". Ale Vy jste měl trvat na svém a nechat věc dojít do správního řízení. Tam by jste měl dostatek prostoru se obhájit, zatímco při diskuzi s policisty takový prostor není. Tím, že věc proběhne v blokovém řízení a Vy rozhodnutí (tedy pokutu, "bloček") od strážníků přijmete, pak jste přestupek uznal. Výhoda – rychlé řešení bez nutnosti někam docházet a čekat na rozhodnutí nějakého úředníka. Nevýhoda – obrana proti úkonu policistů již není možná, odvolat se nemůžete a se žalobou neuspějete. V této věci tedy již žádné účinné kroky k obraně nemáte.

 • #75521 Reply

  PAJA KOLÁŘOVÁ

  DOBRÝ DEN

  BYLO MI POSLÁNO PŘEDVOLÁNÍ ,ŽE JSEM SPÁCHALA PŘESTUPEK PROTI BEZPEČNOSTI A PLYNILOSTI SIL.PROVOZU-JELA SJEM NA 40 ASI 51,NA KONCI OBCE MĚ ALE HLÍDKA NEZASTAVILA ,JAK TEĎ MOHU PODAT VYSVĚTLENÍ K TOMUTO PŘESTUPKU PO TAKOVÉ DOBĚ.,NAVÍC JSEM JELA SVUŽEBNÍM VOZEM ZNÁMÉHO A NEPÍŠE KNIHU JÍZD ,MŮŽE TO MÍT VLIV NA PŘÍPADNOU POKUTU.RYCHLOST BYLA MĚŘENA U PŘECHODU PRO CHODCE A POKUD SI VZPOMÍNÁM V BLÍZKOZTI ŽÁDNÝ CHODEC NEBYL,JE TOHLE PŘESTUPEH PROTI BEZPEČNOSTI

  dekuji

 • #75522 Reply

  Petr Silpoch

  Tak za 1. osoba blízká je: příbuzný v pokolení přímém, sourozenec, osvojitel, osvojenec, manžel-ka, druh, družka, osoby v poměru rodinném nebo obdobném – jejichž újmu by jste pociťoval jako vlaství.

  za 2. zák. 200/1990 §22, odst. 1, písm. f, bod 3 – překročení o více jak 30 – 49 km/h mimo obec – 2500,-Kč a 3 body to samé, ale v obci je 20-49km/h.

  §22, odst. 1, písm. f, bod 4 – mimo obec o méně než 30km/h a v obci o méně než 20 km/h – 1000,-Kč a 2 body

 • #75523 Reply

  Petr Silpoch

  Dobrý den,

  takže jste se dopustila přestupku podle §22, odst.1, písmeno f, bod 4, zákona 200/1990. Za tento přestupek jste se vystavila nebezpečí postihu 1000,-Kč a ztrátu 2 bodů. Navíc pokud jste jela služebním vozem známého, tak se na to nevztahuje ani osoba blízká. Osoba blízká je: příbuzný v pokolení přímém, sourozenec, osvojitel, osvojenec, manžel-ka, druh, družka, osoby v poměru rodinném nebo obdobném – jejichž újmu by jste pociťoval jako vlaství.

 • #75524 Reply

  Petr Silpoch

  Dobrý den,

  moc Vás neptěším. Za tento přestupek dle §22, odst. 1 písmeno f, bod 2, zákona 200/1990 Vám hrozí pokuta ve výši 5000,- až 10.000,-Kč (ve správním řízení), ztráta 5-ti bodů a zákaz činnosti 6 měsíců až 1 roku. Fotografie se bere jako důkaz.

 • #75525 Reply

  Martin Benda

  Dobrý den,byla mi v obci změřena údajně rychlost 62km/h Měst.policií.Důkazem je fotografie dvou vozidel za sebou, moje jako druhé a první vozidlo prý jelo podle pravidel.S měřením jsem nesouhlasil přímo na místě a v oznámení o zahájení řízení o přestupku cituji"rychlost vašeho vozidla zjištěna laser.rychloměrem 62km/hod, po odečtu 3%tolerance zařízení tedy nejméně 59km/hod.Jak se bránit, když na fotografii je ještě jedno vozidlo které údajně přestupek nespáchalo a jeli jsme plynule za sebou. /dajná vzdálenost měření byla 280m. Jaká je max. výše pokuty a možnost odebrání bodů.Prosím poraďte, děkuji

 • #75526 Reply

  petr volf

  Dobry den,

  bylä mi namerena rychlost o 16 Km vice v obci.O kousek dal,co merili,stala hlidka,ktera samozrejme inkasovala.Jelikoz jsem ale stavel mezi hlidkou a merenim,nejspise mi prijde predvolani(samozrejme nepojedu dal,nez mam,jen kvuli tomu,co mi rekne hlidka)A ted me zajima,jestli,kdyz mi prijde predvolani,bude se jednat uz o spravni rizeni(1.500- 2.500),nebo bude sazba jako u blokove pokuty(1.000)?Clovek preci nemuze za to,ze ho Policiie neinkasuje hned a ridic defatko o svem prestupku ani nevi,pokud si nevsimne radaru… Diky za odpoved

 • #75527 Reply

  Igor Šverma

  Byl jsem zastaven hlídkou městské policie,že jsem jel rychlostí 62 km/h.S přestupkem jsem nesouhlasil,půjde do přestupkového řízení.Uniformovaný policista,který měření provedl ze zaparkovaného civilního a neoznačeného automobilu,který byl zaparkován na levé straně vozovky v protisměru a tvořil překážku provozu, držel radar v ruce uvnitř vozu,mi předložil

  protokol o kalibraci,nikoliv doklad o proškolení k obsluze radaru ani okamžitou fotografii přestupku s uváděnou rychkostí.Prosím o radu jak postupovat u komise.Děkuji Igor

 • #75528 Reply

  Mgr. Lucie Jindrová, advokát

  Dobrý den,

  nejprve si prostudujte spis a uvidíte, o jakou fotku se bude jednat, zda bude doložena atestace radaru atd. Bez těchto znalostí jen těžko poradím. Nepůjde však o žádné jednání před komisí ale pouze před 1 člověkem.

 • #75529 Reply

  Mgr. Lucie Jindrová, advokát

  Dobrý den,

  jestliže budete předvolán, bude se už jednat o správní řízení. Je samozřejmě na každém, aby zvážil, zda se přestupku dopustí nebo ne a pokud ano, musí za to být schopen nést následky. Sám jste uvedl, že hlídka o kus dále stála, tak pokud jste to chtěl vyřešit blokovou pokutou, měl jste dojet až k nim – Vaše rozhodnutí.

 • #75530 Reply

  standa vlček

  DOBRY DEN,CHCI SE ZEPTAT JESTLI MŮŽE MĚŘIT SOUKROMA FIRMA SVÝM RADAREM A VYBÍRAT POKUTY A STRHAVAT BODY?TOHLE SEMI STALO NA PŘEJEZDU V MĚLNÍKU.NA NECHRANĚNÝM PŘEJEZDU JE POVOLEBA 30KM A JEL JSEM PODLE RADARU 42KM.DOMU MI PŘIŠLA FOTOGRAFIE PŘESTUPKU,NO ALE JA JSEM TO NEŘÍDIL,ŘIDIL TO MŮJ BRATR A NEJDE TAM VYDET CELÍ OBLIČEJ,JSME SI HODNĚ PODOBNY.TAK JSEM TO POSLAL ZPĚT A NAPSAL JSEM ŽE TO NEJSEM JA ŽE JETO PŘÍBUZNEJ,TAKŽE BYTO MĚLO ZANIKNOUT A VRÁTĚJ MI BODY??

 • #75531 Reply

  Kateřina Tomková

  Dobrý den,

  chtěla jsem se zeptat,jestli jsou policisté nějakým způsobem povini dokázat překročení rychlosti,nebo jim jen prostě musíte věřit?Stala se nám právě taková situace,že mne změřili a asi po 500m mě čekající hlídka zastavila a zdělila mi že jsem přkročila rychlost o 16 km,řekla jsem jim že si nejsem vědoma přestupku a požádala jsem je zda mi mohou ukázat fotografii,to mi bylo odepřeno,prý že nejsou povini a že jim to ani žádný zákon nenařizuje.Na místě jsem sice souhlasila,ale pro příště bych ráda věděla jak to je.Může být třeba zaujatý a jen si to vymyslet,každý má se správního řízení respekt,tak radši souhlasí(je to i levnější).Děkuji za radu Tomková Kateřina

 • #75532 Reply

  petr volf

  No,to je ale preci trosku sporne..Nemuzu za to,ze bydlim v miste o kus blíže,než stála hlídka,která inkasovala.A to,ze me zmerili jsem zjistil az pozdeji.Takze preci je nesmysl vyrazit az k hlidce o kus dal a zeptat se ji,jestli jsem nahodou neudelal nekde nejaky prestupek,jestli me nahodou nekdo nezmeril,atd…a pak se otocit a vratit zpet.Timhle neomlouvam nikterak svuj prestupek,to je v poradku,dostavim se,zaplatim a dostanu bodiky.Ale kdyz uz me tedy neco takoveho ceka,chtel bych mit trosku jasno,protoze dle meho nazoru neni ma vina,ze me nikdo nestavel.Ve finale bych o nich ani nemusel vedet a jit spokojene domu.Takze Vase odpoved mi zrovna v me otazce moc nepomohla.Tady se jedna o rozdil par korun,ale nedovedu si predstavit vetsi prestupek a stejnou situaci,kde byl byl pak financni rozdil blokove pokuty a pokuty ve spr.rizeni markantnejsi.

 • #75533 Reply

  petr volf

  ..v podstate se s Vašim kolegou o cca 2 prispevky nize neshodujete,protoze Tam mela dotycna velmi podobny problem….

 • #75534 Reply

  Petr Zoubek

  Dobrý den, bylo mi v obci naměřeno 100 km/hod. Jsem pozván na správní řízení. Lze se nějak vyhnout odebrání řidičského průkazu? Je to na daném úředníkovi nebo je to dané. Složení komise je jeden úředník nebo více. Děkuji za odpověď.

 • #75535 Reply

  Igor Šverma

  Čekal jsem předvolání na MP,místo toho mi přišel "PŘÍKAZ"

  od správního orgánu k zaplacení pokuty.Na základě:oznámeníMP a fotografie "Správní orgán má za dostatečně prokázané,že byly naplněny zákonné znaky přestupku…o9Km/h…Vzhledem k tomu,že není pochyb o tom,že byl přestupek spáchán a věc nebyla vyřízena v blok.řízení,vydal správní orgán bez dalšího řízení příkaz o uložení sankce"

  Je tento postup správný?Neměla mi být nejprve ukázána foto na MP,možnost vyjádření a teprve potom postoupeno správnímu orgánu?Lze zpochybnit foto jako nezákonně získaný důkaz(měřil MP v civilní autě soukr.firmy,která městu radar pronajímá.Soukr.firma nemůže měřit a MP dle 88/1996§12 pouze v označeném voze),má nějaký vliv,že při měření bylo MP porušeno několik § 361/2000 při parkování vozidla ze kterého se měřilo?Je nutné po podání odporu v ústním jednání učinit rozhodnutí okamžitě,nebo jen získat foto a oznámení a rozhodnutí podat po poradě písemně později?Lze požadovat doklad kalibrace a školení obsluhy?

 • #75536 Reply

  katka trundová

  dobrý den, před dvěma roky jsem zapoměla zaplatit pokutu 1000,- a dnes mi přisla upomínka s penále na 7 000,-, je možné se proti tomu bránit? Např. požádat o prominutí penále nebo něco podobného? Děkuji za odpověď

 • #75537 Reply

  Mgr. Lucie Jindrová, advokát

  Dobrý den,

  vzhledem k tomu, že nevím, co přesně jste obdržela, nemohu Vám poradit. Doporučuji navštívit advokáta a předat mu všechny listiny.

 • #75538 Reply

  Mgr. Lucie Jindrová, advokát

  Dobrý den,

  jestliže je prokazatelné, že jste vozidlo řídil Vy, odebrání ŘP se nevyhnete – vyplývá to ze zákona č. 200/1990 Sb., o přestupcích. U jednání bude jen jeden úředník.

 • #75539 Reply

  Marková Dana

  Dobrý večer, byla jsem zastavena hlídkou MP a bylo mi zděleno,že jsem jela v obci 67km/h.

  Po mém požádání o fotku mi bylo zděleno,že to není možné,že mu to bylo nahlášeno kolegou ,,, jestli jsem ochotna pokutu zaplatit a nebo bude semnou zahájeno správní řízení a asi větší pokuta, já jsem souhlasila ,že tedy zaplatím ale nemám u sebe hotovost,, vyplnil mi bloček na kterém stálo ,jen částka a číslo paragrafu,taky číslo strážníka…bloček je s roku 2003 !! MOje inicilály ani nic konkrétního třeba číslo účtu nebo něco.Kam peníze zaslat.. není něco v nepořáku co se týče postupu strážnika zda mi nezapoměl vydat nějakou kopii o přestupku..a zda můžu na stanici požádat o foto mého přestupku??? děkuji za ochotu Marková

 • #75540 Reply

  Petr Zoubek

  Byl mi odebrán ŘP na 6 měsíců za rychlost v obci. Po uplynutí poloviny trestu mohu žádat o vrácení ŘP. Jakou lhůtu na vrácení ŘP po podání žáosti o vrácení má daný úředník?

 • #75541 Reply

  Jana Nováková

  Dobrý den dnes mi přišlo pozvání ke správnímu řízení překročení rychlosti v obci naměřeno 86km. i s fotografií. mám služební vozidlo i k soukromím účelům mám dvojče a nevím v tu dobu jestli za volantem seděla ona nebo já z fotografie to není patrné a už si to nepamatujeme.

  K překročení došlo v srpnu 2008 . Chći se zeptat co mi hrozí když ve stejném období jsem ve stejném okrese měla trochu stejný přestupek a to v obci naměřeno 61Km. byly to dva body a 1000,.Kč Děkuji za odpověď

 • #75542 Reply

  Ondřej Havlíček

  Dobrý den

  Nedávno jsem byl proměřen uplně stejně – 96 v obci,jen se Vás chci zeptat jak jste dopadl ve správním řízení?

  Za Vaši odpověd předem děkuji.

 • #75543 Reply

  Stefan Wiener

  Dobry den, prislo mi take predvolani ke spravnimu rizeniprekroceni rychlosti v obci, namereno 91km (po odecteni 3km)

  Hrozi mi odebrani rid. prukazu?

  O 1-2 km bych mohl byt v druhe urovni prestupku. Tedy s podminkou. Je tu moznost se nejak domluvit, napr. odebrani vic bodu anebo vetsi pokuty a ponechani prukazu?

  Nikdy jsem nemel nehodu ani prestupek za poslednich 12 let.

  Je tu moznost a nebo je to striktne neosobni jednani podle tabulek?

  Diky mnohokrat za odpoved. Stefan

 • #75544 Reply

  Vaclav Venda

  Dobry den, den me jsem byl zastaven hlidkou policie cr za prekroceni rychlosti v obci. Letos po druhe o vice nez 20 km (77 a 79 km). Vec ma byt postoupena ke spravnimu rizeni. Chci se zeptat jaka je moznost, ze prijdu o ricicak.

 • #75545 Reply

  Libor Peták

  Dobry den, byl jsem zastaven hlidkou policie cr za prekroceni rychlosti v obci. Letos po druhe o vice nez 20 km (78 a 75 km). Vec ma byt postoupena ke spravnimu rizeni. Chci se zeptat co mně čeká, jestli odebrání ŘP nebo POKUTA a jaké jsou šance aby mi neodebraly ŘP a jaká je výše pokuty.

 • #75546 Reply

  Tomáš Hladík

  Dobrý den, kamarád pracující na městkém úřadě mě informoval, že mi brzy přijde pokuta za překročení rychlosti v obci, 62km/h. Přestupku si nejsem vědom, ale stát se to mohlo. Auto je napsané na otce (pokuta směřuje na jeho adresu) a na fotce jsem vyfocený já, je možnost tento případ uhrát na osobu blízkou, teda bez dosažení trestu? Mockrát děkuji za odpověď.

 • #75547 Reply

  vojtěch pospíšil

  dobry den chci se zeptat v obci mi bylo namereno 94km a jaky postih me ceka jestli mi vezmo ř.p kdyz je to muj prvni prestupek nebo jestli daji jen velkou pokutu.nebo podminku dekuji.

 • #75548 Reply

  Petr Doležal

  Dobrý den, chci poukázat na nesmyslnou věc, a to, že policisté nemusí vám poskytnou snímek, kde je váš přestupek zaznamenán při blokovém řízení. V mém případě jsem měl vůli za přestupek pokutu zaplatit a vyřídit ho na místě, ale nebyl sem si vědom, že bych rychlost překročil, proto jsem chtěl od policistů předložit důkaz o tom, že sem se opravdu prohřešil, když po mě žádají pokutu 1000,-. Na mou otázky mi policta arogantně odpověděl, že mi ukazovat nic nemusí. Takže, když se chcete přesvědčit o tom, že ste se opravdu provinil a přestupek způsobil, musela by se celá věc dostat ke správnímu řízení, kde vám snímek ukáží, ale za toto řízení zaplatíte 1000,-!!!! Příjde Vám to logické? Můj prohřešek byl o 14km rychlejší. O neprofesionalitě a aroganci policistů při mém prohřešku bych tu mohl napsat někólik stránek. Prostě důvěru sem k nim neměl, proto sem chtěl vidět ten snímek. Na druhou stranu mám s policisty i dobré zkušenosti. Ať žije banánový stát.

 • #75549 Reply

  David Pilný

  Obecní policie mě změřila rychlost v obci naměřila 70km/h když mě zastavoval tak jsem ho přehlidl a zastavil jsem až 3 metry za nim ptal se jestli to vyřešíme na místě nebo ve správné řízení já chtěl na místě ale když jsem chtěl předložit fotku tak mi ten druhý řekl pokud jste stím souhlasil nic vám ukazovat nemusím a já že mám právo vidět fotku a řekl mi že mi ji ukáže ve správné řížení tak jak mám věřit že jsem fakt těch 70?

 • #75550 Reply

  Vladimír Lipenský

  Dobrý den

  Dne 2.7.2012 jsem byl hlídkou městské policie zastaven za překročení rychlosti o

  30 km/hod.Dostal jsem bloček na zaplacení částky 2000 Kč. Odvolal jsem se na dopravní oddělení krajského úřadu, přičemž mi byl zaslán dopis , že bloková pokuta byla vypsána neplatně. – nebylo vyznačeno místo a čas překročení rychlosti .Ted jsem v esprávním řízení obce a vymáhají po mně pokutu 2500 plus 1000 Kč za správní řízení . Podotýkám , že značka s omezenou rychlostí 30 km byla umístěna bez souhlasu obce a neoprávněně , nebot není možné vjet z úseku , kde je možné jet 90 km/hod navazovat 30 km/hod. V současnosti už je tam 50 km/hod. Mám nějakou šanci uspět ve správním řízení . Děkuji

 • #75551 Reply

  pavel ggg

  jely sme dva lidi na chráněném železničním přejezdu asi 83 km/h, policie nás naměřila a vyfotografovala, na pokyny policistu (také dvou) k zastavení sme narágovali a z místa ujeli (nechytli nás) JA JSEM NERIDIL, podle RZ zjistily kde bydlím a tam na nás počkali, u domu sem zaparkoval aniž by mě zastavily jsem normálně zaparkoval vypl motor a chystaly jsme se vystoupit (vozidlo sem v tu dobu už řídil já), nebyli sme při jízdě vyzváni k zastavení.

  Hned po příchodu, policisté věděli že sme si přesedli a podle toho s námi jednali, začal sem tvrdit že sem auto řídil já už na přejezdu odpověděl, na fotce řídí někdo jiný a né vy ten co sedí vedle. Chtěl doklady od vozidla a občanky od nás obou což sme mu dali, poté si nás asi lustrovali po vysílačce cca. 3 min, nic nezjisily, po vrácení dokladu řekl že řidiče na fotce si předvolá magistrát. kromě fotky z radaru nemají nic, nedělaly žádný zápis a ani jeden z nás nic nepodepsal.

  Budu-li tvrdit že sem na fotu já(lež) mohu uspět? příp.co hrozí

 • #75552 Reply

  jindřich miklas

  Půjčil jsem auto cizinci, který byl vyfocen při překročení rychlosti. Nyní mi přišla jako majiteli vozu složenka s výzvou zaplatit 1000 Kč a taky fotografie, kde je právě tento cizinec. Přišlo včera 3.7.2013, fotka je datována 20.1.2013, hodnota překročení rychlosti 11. jak z této šlamastiky Musím zaplatit? Děkuji za odpověď. Jindřich Miklas

 • #75553 Reply

  Karel Ujc

  Dobrý den,

  zkuste poslat dotaz na http://www.dopravni-pravo.cz/dosazeni-dvanacti-bodu/

 • #107726 Reply

  Denis

  Dobry den,

  Prosim o radu.30.12.2015 Jsem byl zastaven Policii CR, ze pry v predchoze obci jejich kolega nameril mi 67km/h zmeřen. Opravdu jsem si nebyl vědom, zadneho kolegu ani policijni auto nevidel, stat se to muže,i když by nemnelo.Bylo mi zděleno,že to mam za 1000 a 2 body.Zadal jsem policisty o ukazani snimku ale toto mi bylo otmitnuto.Pokud se mi to nebude libit,muže se to předat k spravnimu řizeni,kde zaplatim mnohem vice.Na svem trvali, ale ja jsem otmitl resit prestupek na miste. Dnes(po 4 mesicich) od mestskeho uradu prisel prikaz o ulozeni pokuty za prestupek(1500,-). Je tam napsano ze toto prekroceni rychlosti je potvrzeno schvalenym a kalibrovanym meridim zarizenim se zaznamem. Ale zase zadnou fotku prilozenou k dopisu nemam:(

  Prosim o radu.

  Moc děkuji za radu

 • #122297 Reply

  Vladimír Vápeník

  Dobrý den.
  Již několik příspěvků zde se pokusilo získat odpověď na otázku, zda je policista či člen MP povinen vydat důkaz (fotografii) při řešení přestupku překročení rychlosti. Při případné kladné odpovědi prosím o příslušný právní podklad, o který se žádost řidiče může opřít. Děkuji za odpověď

 • #125766 Reply

  viagra
 • #126908 Reply

  michal

  Dobry den mam dotaz překrocil jsem rychlosti prepresně o 40km v hod pridu o papíry nebo je možnost ze jen pokutu

 • #144127 Reply

  Radek John

  Dobrý den, dostal jsem dopis od policie, kde mě výzývají abych se dostavil z důvodu, že jsem porušil ustanovení 125c/1f,bod 4 z.č. 361/2000 sb. 18 odst. 4 z.č. 361/2000 sb. zákona č. 361/2000 sb., o provozu na pozemních komunikací.
  Podezření ze spáchání přestupku v provozu na pozemních komunikacích podle ustanovení 125c odst. 1 písm. f bod 4 zákona č. 361/2000 sb., o silničním provozu.
  Absolutně nevím co si o tomhle myslet. Můžete mi prosím vás k tomu něco říct?
  Děkuji

Odpověď na téma: Překročení rychlosti v obci
Informace o uživateli: