Přeměna trestu

Forum Fóra Trestní právo Různé Přeměna trestu

Zvolené téma obsahuje celkem 8 odpovědí. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Petr B. a poslední změna je stará 4 roky, 12 měsíců.

• Autor

Tomáš Vrzba

Dobrý den.Byl jsem shledán vinným za uříznutý stromek a dostal jsem trest, a to 200h veřejně prospěšných prací které jsem neodpracoval do daného termínu.Trest mi byl přeměněn na odnětí svobody.Přišla mi výzva k nástupu do výkonu trestu odnětí svobody.Je možné se proti tomu odvolat a je-li možné požádat o nahrazení vazby peněžitou zárukou.Děkuji: Vrzba Tomáš.

• #51244 Reply

Berta Nováková

200 hodin za jeden stromek? Patrně se jednalo o velmi vzácnou dřevinu, když za ní nakonec možná půjdete i sedět – nebo jste měl na mysli nějakou "starou větev"? :-)

• #51245 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, Vám ale nebyla nařízena vazba, vy jste prostě nesplnil alternativní trest a tudíž soud postupuje v souladu s §45a trestního zákona. Zaviněné nevykonání prací znamená za každé 2 neodpracované hodiny 1 den odnětí svobody (nikoli tedy vazby, u které lze navrhnout kauci). Měl jste splnit, co Vám soud nařídil. Protože jste to však neučinil, tak si uděláte exkurzi za mříže.

• #51246 Reply

Tomáš Vrzba

Dobrý den.Děkuji vám za odpověd a chtěl bych se vás ještě zeptat dá se momentálně ještě něco dělat?Děkuji.

• #51247 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, v tuhle chvíli Vám mnoho možností nezbývá. Zkuste se ještě obrátit přímo na soudce, který Vaši kauzu řešil nebo na probační službu ve Vašem regionu. Ale kromě toho si zabalte několik drobností, které si budete chtít vzít sebou. Když nenastoupíte dobrovolně, budete do výkonu trestu dodán přímo policií.

• #51248 Reply

Tomáš Vrzba

Kdyš jsem včera podal žádost o odklad musím nastoupit na víkon hned nebo mohu počkat aš mi příde odpověď?Děkuji

• #51249 Reply

adela ulmanova

letos jsem byl odsouzen k tr.odneti svobody v delce 4.mněsicu nepodminěně.Nastup trestu jsem mněl na 14.12.09 jelikoš jsem mněl rodinne zdravotni problemi tak mi byl dan odklad trestu na 30.1.2010 jedna se mi oto že trestni čin za kterej jsem byl odsouzen je řizeni motoroveho vozydla bez ř.p coš se od 1.1.2010 jako tr.čin ruši a odsouzeni ktere vykonavaji tr.odněti svobody za tento čin by mněli byt amnestovany a tak jsem se chtel optat jak to bude semnou děkuji s pozdravem Novak.V

• #51250 Reply

ladislav Śtěrba

Dobrý den , chci ze zeptat a to na přeměnu trestu . Soud pro Pahu mě předvoval k veřejnému zasedání kdy mi bylo vděleno že není zapotřebí abi právní zástupce . ? Dále se chci zeptat byl sem v rece 2006 odsouzen kdy jsem dostak 5 let podmínku . Behem te doby jsem udělal dva mále škraloupy kdy jsem dostl peněžitý trest a 180 h eřejně prospěšných prací . Vše jsem splnil s domrými referencemi a dále mám kladné reference od stávajicího zaměstnavatele : Jaké tresty i můžou ještě udělit když nedostanu podmíněný trest ?

děkuji

• #51251 Reply

Petr B.

Dobrý den, v únoru 2012 jsem jsem byl odsouzen za řízení pod vlivem drog, dostal jsem 3 měsíce s roční podmínkou a rok zákaz řízení. V květnu 2012 jsem v opilosti roztrhl na fotbale síť, v srpnu 2012 byl odsouzen za poškození cizí věci a dostal jsem peněžitý trest. Uhradil jsem vše, ale minulý týden mi přišlo předvolání od soudu kvůli přeměně trestu. Myslíte že půjdu do vězení? Vím že jsem udělal pořádnou blbost, ale je šance že mi třeba jen prodlouží podmínku? Vedu normální život, pracuji, necítím se jako zločinec. Děkuji za info

Odpověď na téma: Přeměna trestu
Informace o uživateli: