Přenechání části práv na spoluvlastněné parcele

Forum Fóra Občanské právo Nemovitosti Přenechání části práv na spoluvlastněné parcele

Zvolené téma neobsahuje zatím žádnou odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Pavel Jena a poslední změna je stará 8 let, 3 měsíce.

• Autor

Pavel Jena

Dobrý den, jsem spoluvlastníkem pozemku, na kterém mám 1/2 podíl a druhou polovinu mají v SJM švagrová s jejím manželem. Je to společná cesta, která slouží k přístupu k mé i jejich nemovitosti. Neustále se snaží s jejich vlastnckými právy manipulovat a kromě jiného umožnit průjezd po pozemku dalším lidem, s čímž zásadně nesouhlasím z důvodu naprostého narušení soukromí. Cesta vede napříč mými pozemky. Včera mi zaslali dopis, ve kterém mi jejich právní zástupce sděluje, že přenechali část svých práv a povinností spojených se společnou parcelou třetí osobě. Na pozemku není zapsáno žádně věcné břemeno. Předpokládám tedy, že všechna práva a povinnosti vyplývají ze spoluvlastnictví. Můžou takový krok vůbec udělat? Jistě by pak taková smlouva musela být zapsána v katastru nemovitostí, tak tomu ale není. Nebo nemusela? Platí stále, že pokud chce někdo zřídit věcné břemeno na společné parcele, musí souhlasit i spoluvlastníci podle jejich podílu? Předem moc děkuji za pomoc

Odpověď na téma: Přenechání části práv na spoluvlastněné parcele
Informace o uživateli: