Přepis nájemní smlouvy

Forum Fóra Občanské právo Nemovitosti Přepis nájemní smlouvy

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Notářské Služby a poslední změna je stará 4 roky, 11 měsíců.

 • Autor
  Příspěvky
 • #68167 Reply

  Petr

  Dobrý den,

  s bývalou přítelkyní jsme si pronajali byt. Smlouva byla napsána na mě, její účastí jako spolubydlící a poplatky+nájem hradila ona. Teď jsme se rozešli a ona v bytě zůstala. Za tu dobu tam naskočil nějaký dluh (nestačí to splácet) a chtěl bych tohle vyřešit.

  Moc se jí do přepisu nechce a tak se chci zeptat, jak by to šlo právně nebo nějakou oklikou na ní přepsat? Samozřejmě s jejím vědomím.

  Stačí říct pronajímateli jak to tedy je a že bych rád od smlouvy odstoupil s tím, že dál bude využívat a tyto problémy řešit ona?

  Předem děkuji za reakce

 • #68169 Reply

  Notářské Služby

  Důvody k odstoupení od smlouvy nejsou dány. Zbývá Vám tedy možnost ukončit nájemní smlouvu dohodou nebo uplynutím sjednané doby nájmu, případně výpovědí, přičemž budete muset uhradit nedoplatky a byt předat pronajimateli. Pak je možné uzavřít následnou nájemní smlouvu. Teoreticky by šlo uzavřít trojstrannou dohodu podle Vaší představy, ale na takovou dohodu by nepřistoupil žádný rozumný pronajimatel a zřejmě ani Vaše přítelkyně.

Odpověď na téma: Přepis nájemní smlouvy
Informace o uživateli: