Přepis nemovitosti

Forum Fóra Občanské právo Nemovitosti Přepis nemovitosti

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Notářské služby a poslední změna je stará 4 roky, 7 měsíců.

 • Autor
  Příspěvky
 • #68202 Reply

  Adela Kovarova

  Dobrý den,

  dohodli jsme se s matkou, že na mě přepíše nemovitost (domek – 2 pokoje+koupelna, s garáží a zahradním domkem). Je v případě darování potřeba odhad nemovistosti?

  Děkuji

  Adela

 • #68204 Reply

  Notářské služby

  Ve Vašem případě Vám bude stačit darovací smlouva ve čtyřech vyhotoveních a návrh na vklad na předepsaném formuláři katastrálního úřadu. Správní poplatek činí 1 000,- Kč. Vše si teoreticky můžete sepsat sami, podpisy na darovací smlouvě musí být ověřené. Použít různé vzory darovací smlouvy na internetu je však docela ošidné, často to končí tím, že katastr návrhu nevyhoví. U notáře je to zcela bez starostí, nepotřebujete nic shánět ani sepisovat a dokonce ani chodit na katastr. Odměna notáře vychází sice z ceny nemovitosti, nikoliv však úřední – vzájemně se dohodnete, jaká je asi v místě cena obvyklá. Pro představu, domek bude třeba za 2 mil. Kč a vypočítaná odměna notáře dle notářského tarifu je 6.400,- Kč + DPH. Aby maminka nemusela k notáři, můžete si notáře objednat.

  http://www.notarskesluzby.cz/objednat_notare.php

  Notářský zápis je veřejnou listinou. Má tedy větší právní sílu než běžné smlouvy a darování nebude v budoucnu nikým zpochybnitelné. Originál je trvale uložen u notáře.

Odpověď na téma: Přepis nemovitosti
Informace o uživateli: