přesah střechy a povinnost vlastníka

Forum Fóra Občanské právo Nemovitosti přesah střechy a povinnost vlastníka

Zvolené téma neobsahuje zatím žádnou odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Ka Ci a poslední změna je stará 4 roky, 3 měsíce.

• Autor

Ka Ci

Dobrý den, mám dotaz…..na hranici pozemku, který mi rodiče darovali stojí stará stodola, její stěna tvoří s naším pozemkem hranici. Ze stodoly opadává omítka, střecha přesahuje na náš pozemek cca 1.2m, ze střechy opadávají tašky, veškerá voda při dešti stéká na naši parcelu. Ve zdi stodoly jsou velká dřevěná vrata, která se otevírají na náš pozemek. Má majitel povinnost vrata zazdít, omítku opravit, zabezpečit střechu, aby v budoucnu padající taška někoho nezranila něco neponičila a naistalovat okapy, aby nedocházelo k podmáčení mého pozemku? Pokud ano, jak mám postupovat, poslat sousedovi žádost o opravu nemovitosti, vyjmenovat požadavky (opravit omítku, střechu, zazdít vrata, pořídit okapy a vodu nechat stékat na jeho pozemek)? Je nějaká lhůta, kterou bych mu měla dát? A co když na to nepřistoupí? Nebude reagovat. Se sousedem neni možná domluva ústně, ta nikam nevede. Předem děkuji za radu, hezký den.

Odpověď na téma: přesah střechy a povinnost vlastníka
Informace o uživateli: