přesčasy

Zvolené téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  ivzez a poslední změna je stará 5 let, 5 měsíců.

• Autor

zaměstnanec

Dobrý den,

pracuji ve firmě, kde mám dva poloviční úvazky na dvě různé činnosti. Jednu dělám přes internet ale na druhou musím být v práci.

Dohromady mám mít prac. dobu od 8 do 16:30 ale neustále musím dělat přesčasy od 8 do 20:00 několik dní v týdnu. Proto jsem se se zaměstnavatelem dohodl na jednom volném pracovním dnu na konci týdne. Nyní ale zaměstnavatel plánuje i tento pracovní den zaplnit prac. činností ani přes moje žádosti nechce zaměstnat dalšího pracovníka.

Jak se mohu bránit? Přesčasy neproplácí a náhradní volno mi je k ničemu, protože ještě chodím do školy právě na konci týdne.

Děkuji

• #56670 Reply

ivzez

V případě dvou smluv nemůžete pracovní dobu dobu posuzovat společně. V o bou případech (u každé smlouvy zvlášť) by byla přesčasem až práce nad stanovenou týdenní pracovní dobu (max. 40 hodin týdně).

Podle mne nejde o přesčasy, nárok máte jenom na mzdu za vykonanou práci.

• #56671 Reply

Radek Mezuláník

No takhle dělám 60hod./týdně. V každé smlouvě mám stav¨novenou prac dobu 20 hodin/týdně

• #56672 Reply

ivzez

Pracovní dobu je třeba pro každou smlouvu posuzovat samostatně, nelze ji sčítat.

Zaměstnavatel může v případě potřeby požadovat i práci nad rámec sjednaný v pracovní smlouvě.

O přesčas by šlo teprve v případě, že byste na jednu smlouvu odpracoval více než 40 hodin za týden.

Odpověď na téma: přesčasy
Informace o uživateli: