Přetočený tachometr

Forum Fóra Občanské právo Různé Přetočený tachometr

Zvolené téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Milan Zeman a poslední změna je stará 7 let, 12 měsíců.

 • Autor
  Příspěvky
 • #35770 Reply

  Anna Malá

  Na začátku února 2010 jsme zakoupili vozidlo. Vůz nám byl prodán s počtem najetých kilometrů 120.000. Toto bylo jedno z našich hlavních kritérií, proč jsme vůz koupili, jelikož jsme předpokládali, že bude v dobrém stavu. Při prohlídce automechanikem, jsme se dozvěděli, že byl přetočen tachometr a to nejméně o 100.000km. Z tohoto důvodu je auto ve špatném stavu a je třeba provést rozsáhlé opravy a výměny dílů, navíc je tím výrazně snížena i jeho předpokládaná životnost. V tuto chvíli jsme již do vozidla investovali cca 8.000Kč za opravy, 1.200Kč za známku a cca 6.000Kč za přepis ap. S ohledem na zjištěný stav vozidla chceme vůz vrátit. Máme nárok požadovat vrácení peněz a uhrazení nákladů (tj. cca 15.000Kč), které koupí vozdila vznikly?

 • #35772 Reply

  Milan Zeman

  Jedná se o rozpor s kupní smlouvou. Máte nárok na uvedení věci do stavu odpovídajícího smlouvě, tj. výměna nebo oprava. Není-li tento postup možný, můžete požadovat přiměřenou slevu nebo odstoupit od smlouvy, přičemž volbu z těchto nároků máte Vy.

 • #35773 Reply

  Anna Malá

  Děkuji za odpověď. Ještě bych se ráda zeptala, zda lze požadovat náklady, které díky tomu vznikly.

 • #35774 Reply

  Milan Zeman

  Pokud se jedná o účelně vynaložené náklady přiměřené povaze vady, máte samozřejmě právo na jejich úhradu.

Odpověď na téma: Přetočený tachometr
Informace o uživateli: