Převod bytu na otce

Forum Fóra Občanské právo Nemovitosti Převod bytu na otce

Zvolené téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Radek Fabián a poslední změna je stará 9 let, 5 měsíců.

• Autor

Iveta Papežová

Dobrý den, z vážných rodinných důvodů chci přepsat můj byt na otce, manžel zapřičinil několik exekucí – peníze použil pro svoji potřebu, chci ochránit sebe a děti, dříve než se případné exekuce dotknou bytu, máme dvě děti. Jak postupovat, jakou smlouvu sepsat – tak aby se zase tento byt nedostal do dědictví, mám ještě bratra? Platí se z případného převodu nějaká daň? Případně stačí zajít na katastr z dohodou od notáře o převodu bytu? Děkuji za informace I.P.

• #63194 Reply

Mgr. Lucie Jindrová, advokát

Dobrý den,

nejprve je nutné si říci, zda-li má jít o prodej nebo o darování. V obou případech je nutná písemná smlouva (kupní nebo darovací). tuto smlouvu pak dáváte spolu s návrhem na vklad na katastrální úřad.

V případě darování jste od daně darovací osvobozeni, v případě prodeje se hradí daň z převodu nemovitosti ve výši 3 % z hodnoty nemovitosti.

• #63195 Reply

Radek Fabián

Dobrý den,

zajímalo by mě, jak zabránit tomu, aby moje žena, která podala žádost o rozvod, nemohla darovat nebo jinak majetkově převést dům v jejím vlastnictví. Na tomto domě byly za dobu trvání manželství provedeny zásadní stavební úpravy hrazené ze společného rozpočtu.V tomto domě mám trvalé bydliště.

Děkuji

Odpověď na téma: Převod bytu na otce
Informace o uživateli: