převod družstevního podílu na syna

Forum Fóra Občanské právo Nemovitosti převod družstevního podílu na syna

Zvolené téma neobsahuje zatím žádnou odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Petra a poslední změna je stará 10 let, 1 měsíc.

• Autor

Petra

Dobrý den, můj bratr má takový problém. Začnu od začátku, aby bylo vše srozumitelné. Moji rodiče měli v družstvu podíl na dům. Protože si matka vzala jiného muže, domluvili jsme se všichni, že tento podíl bude přepsán na dítě, které bude bydlet doma. Přišlo nám to všem spravedlivé a jako jediná možnost jak odvrátit to, že by si dům v budoucnu nárokovali otčímovi děti z prvního manželství. Takže podíl získal brácha. Matka i otec podepsali smlouvy, které vyhotovil právník, s tím, že do smlouvy bylo vloženo věcné břemeno pro matku a jejího manžela. Před několika lety brácha dům od družstva odkoupil za zbytkovou cenu. Stal se tedy majitelem domu. Převodem domu na bráchu nejspíš nějak došlo k zrušení věcného břemene. V katastru totiž zapsáno není. Podotýkám, že to nebylo úmyslné. Bohužel se naše vztahy v rodině vyhrotily. Matka je psychicky slabá, nyní na léčení a otčím nejspíš bez jejího vědomí podal žalobu na bráchu. Napadl ho z falešného podpisu na smlouvě matky a z nátlaku na její osobu. Ale podpis falešný nebyl a nátlak taky ne. Ale pochybuji o tom, že si matka reálně vzpomene na to jak to tenkrát bylo, protože paměť jí vzhledem k nemoci občas vynechává. Mám bohužel taky pocit, že bude stát při otčímovi a ne při bráchovi, takže bůhví co si spolu navymíšlí. Chtěla jsem se Vás zeptat, jestli je možné, že otčím spor vyhraje? Nebo si nemáme dělat starosti?

Odpověď na téma: převod družstevního podílu na syna
Informace o uživateli: