Převod firmy

Forum Fóra Obchodní právo Smlouvy Převod firmy

Zvolené téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Mgr. Lochman a poslední změna je stará 7 let, 10 měsíců.

 • Autor
  Příspěvky
 • #48811 Reply

  Ivana Fleknová

  Potřebovala bych radu jak lze nejvýhodněji převést firmu z otce na syna. Oba podnikají jako fyzické osoby a jsou plátci daně. Jedná se o prodejnu spotřebního zboží. Otrec je již v důchodu a chce zanechat podnikání.

  Děkuji za radu.

 • #48813 Reply

  Vladimír Fischer

  Potřebovala bych radu jak lze nejvýhodněji převést firmu z otce na syna. Oba podnikají jako fyzické osoby a jsou plátci DPH. Jedná se o autodopravu s velkým závazkem k leasingovým společnostem. Otec je již v důchodu, ve špatném zdravotním stavu a chce zanechat podnikání.

  Lze firmu prodat podle Obchodního zákona cca za 100,- Kč s přechodem pohledávek a závazků z obchodního styku s tím, že bude shodné s údaji pro FÚ resp. daňovým přiznáním?

  Děkuji za radu.

 • #48814 Reply

  Mgr. Lochman

  Obchodní podíl lze převést i bezúplatně. Nový majitel tak přebírá veškeré závazky resp. zůstávají stále v účetnictví společnosti. Pokud podniká fyzická osoba může své závazky převádět pouze se souhlasem věřitele.

Odpověď na téma: Převod firmy
Informace o uživateli: