převod obchodního podílu

Forum Fóra Obchodní právo Různé převod obchodního podílu

Zvolené téma obsahuje celkem 4 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Jindrich Hladik a poslední změna je stará 7 let, 7 měsíců.

• Autor

Josef Novák

Dobrý den, chci se zeptat, jestli smlouva o převodu obchodního podílu musí být formou notářského zápisu, nebo ji lze sepsat samostatně a nechat potvrdit podpisy např. na městském úřadě? To samé zápis z valné hromady??? Poslední věc, jestli je účetní uzávěrka nutnou přílohou ke smlouvě o převodu obchodního podílu. Díky a s pozdravem

• #36373 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, podpisy na smlouvě stačí úředně ověřit (matrika nebo notář). Rozhodnutí valné hromady o udělení souhlasu s převodem musí být ve formě notářského zápisu. Převod obchodního podílu je v zákoně upraven jen rámcově, detilnější úpravu převodů by měly obsahovat přímo stanovy společnosti. Proto je nutné nejdřív zjistit, za jakých podmínek je převod vůbec umožněn. Účetní uzávěrka není povinnou součástí smlouvy o převodu. Sjednaná cena je zcela na vůli převodce a nabyvatele a nemusí se vůbec odvíjet od účetních hodnot. Převod může být i bezplatný.

• #36374 Reply

Josef Novák

Děkuji za odpověď, jen ještě ohledně toho notářského zápisu o rozhodnutí valné hromady (udělení souhlasu s převodem a odvolání a jmenování jednatelů): Pokud vlastním 100% podíl a jsem jediným společníkem a chci převádět celý podíl, je toto rozhodnutí valné hromady notářským zápisem taktéž nutné? Díky

• #36375 Reply

Kateřina Gregorová

z příspěvku na tomto fóru jsem se dozvěděla jak postupovat /administrativně/,ale jak postupovat když jsme 3 společníci -2 vytvořili duo,se mnou nekomunikují a na mojí nabídku protože spol.smlouva to obsahuje-nabídnout společníkům můj obchodní podíl nereagují – zkusit znovu svolat VH a upozornit na řešení soudní cestou – nebo je možné převést obchodní podíl na jinou osobu.

• #36376 Reply

Jindrich Hladik

Dobry den, zdedil jsem obchodni podil v s.r.o. po me matce. Mam dotaz, kdo provadi navrh na zmenu v obchodnim rejstriku? Ja nebo spolecnost? A v pripade, ze ja, staci k tomu kopii rozhodnuti dedickeho soudu zaslat na rejstrikovy soud? Na moje dotazy totiz spolecnost nereaguje a v obchodnim rejstriku je stale vedena moje matka. Chci podil na spolecnosti prodat (jedna se o cinzovni dum v Praze 4). Ve spolecenske smlouve neni prodej nijak omezen (pouze je nutne nabidnout jej nejdrive spolecnosti). Predpokladam, ze prave z techto duvodu se mnou nechce spolecnost komunikovat. Jak je k tomu donutim? Dekuji.

Odpověď na téma: převod obchodního podílu
Informace o uživateli: