převodce čl. práv se odmítá vystěhovat

Forum Fóra Občanské právo Nemovitosti převodce čl. práv se odmítá vystěhovat

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Mgr. Lucie Jindrová, advokát a poslední změna je stará 10 let, 2 měsíce.

 • Autor
  Příspěvky
 • #62207 Reply

  pavlína uhlířová

  Dobrý den, můžete mi prosím poradit s touto situací. Koupili jsem členská práva k družst. bytu, máme již novou nájemní smlouvu. Převodce si nechal vyplatit podle smlouvy větší část peněz, ale ke stanovenému datu 31.12. se nevystěhoval. Nekomunikuje, neotvírá dveře. Podali jsme trestní oznámení, ale zatím se nic neděje. Byt potřebujeme užívat, co máme dělat?

  Děkuji mnohokrát za radu.

 • #62209 Reply

  Mgr. Lucie Jindrová, advokát

  Dobrý den,

  v tomto případě Vám trestní oznámení zřejmě moc nepomůže; ledaže by se prodávající zalekl. Nezbyde Vám, než podat soudu žalobu na vyklizení. Nicméně s ohledem na vlastnictví bytu, je oprávněným k podání takové žaloby bytové družstvo a nikoli Vy. Dojděte tedy za předsedou BD a věc společně řešte.

  Můžete také odstoupit od kupní smlouvy a požadovat vrácení peněz. V takovém případě byste pak mohl prodávajícího žalovat z titulu jeho bezdůvodného obohacení o zaplacenou částku. Tuto žalobu byste už podával Vy sám.

Odpověď na téma: převodce čl. práv se odmítá vystěhovat
Informace o uživateli: