přihlášení psa

Forum Fóra Občanské právo Různé přihlášení psa

Zvolené téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Zuzana Faldusová a poslední změna je stará 6 let, 6 měsíců.

• Autor

Radka

Dobrý den! Mám dotaz k přihlášení psa. Mám jej už tři roky, ale nebyl přihlášen. Nyní jsem se přestěhovala a chtěla bych si jej přihlásit, ať kvůli tomu nemám zbytečné problémy. Mám ale strach, že až na úřadě zjistí, že už ho mám délé, budu z toho mít nějaký postih. Mám totiž dojem, že staří psa se tam musí uvádět. Je nějaký způsob jak tomu vyhnout? Např tvrdit, že mi byl nedávno darován? Nebo to se snad taky nějak ověřuje? Rozhodně nemám několik tisíc na pokutu za předchozí nepřihlášení, takže jestli nenajdu nějaký způsob, budu ho muset i nadále mít na černo.

• #32714 Reply

Šéfredaktor

Dobrý den, samozřejmě záleží na obsahu konkrétní vyhlášky města. Stáří psa však nesouvisí s tím, jak dlouho ho máte. Můžete tvrdit, že jste jej dostala až teď, nebo si ho vzala z útulku, našla na ulici …

To jsou skutečnosti, které se nikde ověřit nedají; navíc, úředníci mají mnoho jiné práce, než ověřovat odkdy psa máte.

Mgr. Lucie Jindrová

• #32715 Reply

klara

Dovolím si oponovat.

O každém převzetí psa z útulku je sepsán tu méně tu více podrobnější dejme tomu "protokol".

Rozhodně bych tuto variantu lži pro úřad vynechala, nestálo by to za tu ostudu, případně i pokutu, pokud by nějaká horlivá úřednice do útulku třeba jen pro ověření zavolala. I to se už totiž stalo….

• #32716 Reply

Zuzana Faldusová

Dobrý den,

mám dotaz ohledně vlastnictví psa se kterým bych potřebovala poradit.

Před několika měsíci jsme si s bývalým přítelem pořídili psa.Pes byl zadarmo a bez papírů.S bývalým přítelem jsme se domluvili, že psa budu chodit navštěvovat a až pro něj budu mít místo vezmu si ho k sobě. Již 6 měsíců o něm nemám žádné zprávy. Jediné co vím je, že pes není stále přihlášen a že setrvává někde ve Vršovicích.. Mám jeho očkovací průkaz a u veterinárního lékaře jsem vedená jako jeho majitel.

Když psa přihlásím na své jméno ted, dostanu ho zpět? Jak bych měla dále postupovat?

Předem děkuji za odpověd.

S pozdravem Zuzana Faldusová

Odpověď na téma: přihlášení psa
Informace o uživateli: