prijimaci rizeni v MS

Forum Fóra Občanské právo Různé prijimaci rizeni v MS

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Mgr. Oldřich Topka a poslední změna je stará 9 let, 11 měsíců.

 • Autor
  Příspěvky
 • #34251 Reply

  Tereza Landova

  Dotaz se tyka prijimani do MS. Pro nedostatek mist urcila MS pravidlo o neprijimani deti, ktere maji mladsiho sourozence, s nimiz je jeden z rodicu doma {bez ohledu na to zda pracuje ci ne}.

  1. je mozne, aby si skolka urcovala vyslovene diskriminacni pravidlo ohledne urcite skupiny deti? Nema byt skolka vzdelavacim zarizenim? Nema byt pristup ke vzdelani rovny?

  2. pani reditelka se pasuje do role posuzovatele socialni situace rodiny {pouze na zaklade subjektivne uvedenych informaci, ktere ji zajimaji, ne vsech informaci od rodicu} a na zaklade svych sympatii a antipatii k rodicum, potom prijima urcite deti. Jaka je moznost se uvedenemu postupu branit?

  3. skolka se chova jako socialni instituce, ktera prijima "rodice" a ne deti, jejich potreby a zajmy jsou vedlejsi

  diky za odpoved

 • #34253 Reply

  Mgr. Oldřich Topka

  Dobrý den, se žádostí o podrobnější rozbor situace okolo mateřských školek se musíte obrátit jinam. Pokud však nesouhlasíte s postupem ředitelky můžete podat podnět k přezkoumání ke zřizovateli školky. Podle školského zákona je zřizovatele MŠ obec, takže kontaktujte školský odbor. Pochybuji však, že by jste uspěla s tvrzení o "diskriminaci", situace v MŠ je napjatá a je jasné, že se opravdu na všechny nedostane.

Odpověď na téma: prijimaci rizeni v MS
Informace o uživateli: