Příjmení dítěte po rozvodu

Forum Fóra Rodinné právo Děti Příjmení dítěte po rozvodu

Zvolené téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Mgr. Lucie Jindrová, advokát a poslední změna je stará 9 let, 5 měsíců.

• Autor

Simona Kochová

Jsem již dva měsíce po rozvodu. Termín porodu však mám již za dva a pul měsíc. Ráda bych aby miminko mělo jméno po svém biologickém otci který se k němu hrdě hlásí a ne po byvalem manželovi který nenese žádné zásluhy. Jde tento problém vyřešit ještě před narozením miminka, abychom mohli v kldu vychovávat dítě a ne lítat po soudech? Poznámka jediné co nechci je se vdávat. Děkuji za radu.

• #29720 Reply

Martin Vodička

jsem 10 let rozveden,mám 12ti letého syna,se kterým se pravidelně stýkám .navševuje mě o prázdninách,svátcích,vánocích a každý třetí víkend v měsíci.Pravidelně na něj platím výživné.Máme spolu velice dobrý vztah.Příjmení má po mě.nyní mě bývalá manželka dala k soudu a žádá aby vdostal její nynější příjmení.Já s tím rezokutně nesouhlasím.Dá se s tím něco dělat? Navíc případ dostala na stůl soudkyně se kterou jsem měl dříve problém. Byla proti mě podjatá.Odsoudila mě k nepřiměřenému výživnému a odvolací soud poté rozhodl v můj prospěch. Mám také právo na změnu soudce? Moc děkuji za odpověď. Martin Vodička.

• #29721 Reply

Lenka M

Dobry den.chcela by som sa poradit.som vydata na Slovensku momentalne zijuca v cz s priatelom cakame babatko.dozvedela som sa ze by malo mat v rodnom liste ako otca manzela to znamena aj jeho priezvisko.ako mam postupovat aby bol v rodnom liste uvedeny ako otec biologicky otec,ktory je obcanom Ceskej Republiky a aby malo aj jeho priezviko s cim suhlasi aj jeho biologicky otec.za odpoved vopred dakujem. prajem pekny den.

• #29722 Reply

Mgr. Lucie Jindrová, advokát

Dobrý den,

ihned po narození dítěte je třeba podat soudu žalobu na popření otcovství Vašeho manžela; v tomto řízení lze zároveň souhlasně prohlásit za otce Vašeho přítele.

Odpověď na téma: Příjmení dítěte po rozvodu
Informace o uživateli: