příplatky za práci o víkendu

Forum Fóra Pracovní právo Mzdy příplatky za práci o víkendu

Zvolené téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Lucie K. a poslední změna je stará 8 let, 11 měsíců.

 • Autor
  Příspěvky
 • #58499 Reply

  Lenka Žáková

  Dobrý den,

  pracuji v obchodě jako prodejce. Zaměstnavatel nám zhruba do května 2007 nevyplácel příplatky za práci o víkendu – pracujeme systémem dlouhý-krátký týden. Po květnu 2007 až do ledna 2008 jsme dostávali příplatky za práci o víkendech. Nyní nám je opět zrušili, bez předchozí informace, bez udání důvodu. Je toto vůbec možné? Co máme jako zaměstnanci dělat proto, aby si s námi nehráli jako kočka s myší? Děkuji za odpověď.

 • #58501 Reply

  Mgr. Oldřich Topka

  Dobrý den, obraťte se na Oblastní inspektorát práce. Za práci o víkendech náleží zaměstnancům příplatek ze zákona. Jestliže ho zaměstnavatele neplatí, budete muset zvážit žalobu, protože nikdo jiný Vaše dlužné nároky nevymůže. Protože pracovněprávní spory nebývají jednoduché, doporučuji, aby jste si zajistila advokáta. Můžete se spojit s ostatními zaměstnanci a nechat se zastoupit společně.

 • #58502 Reply

  Lucie K.

  Dobrý den,

  pracuji v obchodě na DPČ a práce se týká také hodně víkendů, ale bylo mi řečeno, že jako brigádník nemám nárok na příplatek za práci o víkendu. Má zaměstnavatel pravdu, nebo mám na příplatek nárok i při DPČ? Děkuji za odpověď.

Odpověď na téma: příplatky za práci o víkendu
Informace o uživateli:
Cancel