Přípojky sítí pro pozemek

Forum Fóra Občanské právo Nemovitosti Přípojky sítí pro pozemek

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Miloš a poslední změna je stará 9 let, 6 měsíců.

• Autor

Petr

Dobrý den, zakoupil jsem pozemek – zastavitelnou ornou půdu a chtěl bych stavět. Při komunikaci s příslušným místním stavebním úřadem jsem byl upozorněn na to, že stavba musí být napojena na vodovod a kanalizaci, jinak nedostanu územní souhlas. Potud se jeví vše úplně normálně.

Jenže vodovod a kanalizaci vlastní soukromá firma, jenž v dané obci staví na mnoha parcelách a pouze za umožnění připojení požaduje částku převyšující 300 000 Kč. Studně a ČOV nejsou v této obci územním plánem povoleny.

Tudíž se já / a nejen já / jako stavebník dostávám do slepé uličky, kdy jsem vydírán obcí abych zaplatil horentní sumu soukromé firmě, bez možnosti alternativy, nebo nemohu začít stavět.

Ptám se tedy.

Je možné, aby takto obec postupovala v jednání se stavebníky?

Je možné zakázat územním plánem výstavbu studní a ČOV?

Je možné v dané situaci zřídit studni, nebo ČOV?

Předem děkuji za Vaše názory a rady jak postupovat dále.

• #60265 Reply

Miloš

Dobrý den.

Vlastním pozemek pro stavbu rodinného domu. Stavební úřad po mě požaduje vyjádření vlastníků sítí o tom že mě připojí. Problém je v tom, že vodovod nemá majitele a nikdo se k němu nehlásí. Je na něj napojena celá obec a voda je zde zdarma a noví odběratelé se zde připojují libovolně. Jak celou situaci vyřešit? Nestačilo by potvrzení od souseda, že se připojím k němu? Je snad nějaké jiné řešení? Díky za odpověď.

Odpověď na téma: Přípojky sítí pro pozemek
Informace o uživateli: