Příspěvek na penzijní připojištění

Forum Fóra Pracovní právo Různé Příspěvek na penzijní připojištění

Zvolené téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  ivzez a poslední změna je stará 5 let, 6 měsíců.

 • Autor
  Příspěvky
 • #38033 Reply

  Hana Burianová

  Od 1.1.2008 platí, že zaměstnavatel musí mít se zaměstnancem, kterému poskytuje např. příspěvek na penzijní připojištění, sjednáno poskytování tohoto příspěvku. Je možné se zaměstnancem sepsat ke stávající pracovní smlouvě např. dohodu a co zde musí být vše uvedeno? A může zaměstnavatel poskytovat příspěvek pouze některému ze zaměstnanců?

 • #38035 Reply

  Mgr. Oldřich Topka

  Dobrý den, jedná se o jeden z možných benefitů, které jsou nabízeny zaměstnancům. Jako takový by měl být upraven v písemnostech, které se týkají konkétního pracovněprávního vztahu (tj. pracovní smlouva, platový výměr, kolektivní smlouva..). Pokud jde o znění, pak je základem obecný požadavek na určitost a srozumitelnost. To, že by se příspěvek poskytoval jen některým zaměstnancům, je možné. Např. nárok by měli vedoucí zaměstnanci. Pokud by šlo u zaměstnance na stejné úrovni, vykonávající stejné práce, mohlo by to však zavánět diskriminací.

 • #38036 Reply

  Marek Hvolka

  Hledal jsem penzijní připojištění srovnání a na stránce http://www.srovnani-penzijnich-fondu.cz/ jsem se dočetl, že vláda připravuje změny v penzích. Proto doporučuji si rychle sjednat penzijní připojištění za zatím výhodných podmínek.

 • #38037 Reply

  ivzez

  Ach, ti spammeři…

Odpověď na téma: Příspěvek na penzijní připojištění
Informace o uživateli: