Příspěvek na soudní výlohy

Forum Fóra Rodinné právo Manželství a rozvod Příspěvek na soudní výlohy

Zvolené téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Jana Zobínová a poslední změna je stará 9 let, 5 měsíců.

• Autor

Jana

Mé manželství bylo před 4 lety rozvedeno bez společného majetkového vyrovnání. V době trvání manželství jsem dostala darem od svého dědy pozemky, které byly následně prodány a finanční výnos použit v rodinném rozpočtu. Bohužel se tyto pozemky staly předmětem soudního sporu s neobdarovanými příbuznými. Soudní spor už trvá 8 let, v době trvání manželství jsme soudní náklady hradili společně, po rozvodu plně hradím veškeré soudní náklady sama a bývalým manželem mi bylo sděleno, že jsem nepožádala vyrovnání do 3 let po rozvodu a že nyní mi na hrazení soudních výloh přispívat nemusí, ikdyž veškeré finance z prodeje byly použity v době manželství. Prosím o radu, jak "donutit" manžela přispět na soudní výlohy (nyní již činý 45.000 Kč). Děkuji

• #26990 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, nejde o spory, které se týkají majetku ze SJM. K vypořádání SJM nedošlo a nastala fikce o rozdělení SJM ze zákona (§150 odst. 3 občanského zákoníku). To, že jste se dostatečně nevypořádali (a neupravili tak vztahy do budoucna) je vaše chyba. Myslím, že příliš šancí na to, aby jste donutila ex-manžela přispívat na Vaše spory nemáte. Celou věc můžete předložit advokátovi. To však zvýší celkové výdaje a jistotu, že si něco takového vynutíte nemáte. Nakonec by jste se musela soudit i s bývalým manželem.

• #26991 Reply

Jana Zobínová

Dobrý den a děkuji za odpověď ,jen jsem se ještě chtěla ujistit , zda se tak jedná i v případě, že soudní pře byla v době tříleté lhůty Krajským soudem zrušena a Okresním soudem znovu obnovena , čím vznikla moje daná situace o které jsem netušila ,že tímto způsobem nastane a proto jsem svého ex-manžela nekontaktovala a nežádala finanční podporu.

Odpověď na téma: Příspěvek na soudní výlohy
Informace o uživateli: