Příspěvek pro studenta který bydlí sám

Forum Fóra Občanské právo Různé Příspěvek pro studenta který bydlí sám

Zvolené téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Michal Černý a poslední změna je stará 7 let, 11 měsíců.

• Autor

Petra Vitnerova

Dobrý den. Jsem studentka. Bydlím v podnájmu se spolubydlícím. Z domova jsem se musela odstehovat, kvůli závažným rodinným problémům. Finance, které za měsíc obdržím stačí přeně na zaplacení části nájmu. Je to přízpěvek na dítě (700 Kč) a alimenty (500Kč). Nemám však již na ostatní potřebné věci (jídlo, oblečení, věci potřebné ke studiu). Byla jsem se zeptat na Úřadu práce- Správa sociálního zabezpečení. Ptala jsem se zda-li mám na nějaký příspěvek nárok. Bylo mi řečeno, že ne. Myslím, že je to hloupost, aby studující mladý člověk, který nemá v podnájmu trvalé bydliště nedostal žádný příspěvek. Prosím poraďte. Předem děkuji Vitnerová Petra

• #33683 Reply

D.S.

Jakou studujete skolu?

• #33684 Reply

Michal Černý

Dobrý den, mám dotaz.je mi 24let a už bydlím několik let sám a letos v říjnu jsem nastoupil na vysokou školu ZCU strojirenskou v Plzni.na 3-letý bakalářský obor. příjmy nemám žádne a zatím žiji jen ze svých úspor a ubytovacího stypendia ve výši 800 od skoly.

Chtěl bych poradit na co mam jakozto student bez zajisteni (rodice apod.) narok od statu. je to velice obtizne v dnesni dobe, platit najem, studium, jidlo atd. na spoustu veci mi uz nezbyva.prispevek na dite nepobiram

Odpověď na téma: Příspěvek pro studenta který bydlí sám
Informace o uživateli: