privatizace do družstva

Forum Fóra Občanské právo Nemovitosti privatizace do družstva

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Notářské Služby a poslední změna je stará 4 roky, 3 měsíce.

• Autor

Michaela

Dobrý den, situace je taková. Naše obec bude odprodávat obecní byty do družstevního vlastnictví. V zákoně jsem se dočetla, že členem družstva se může stát ten, který vlastní dekret na byt, nebo je s ním sepsána platná nájemní smlouva. Jde mi o to, že nájemní smlouva je psaná na mojí mamku. A můj dotaz zní. Je možné, abych se členem družstva stala já? Dcera? Mám v bytě trvalé bydliště. Samozřejmě, že by šlo, až když vznikne družstvo, převést členství na dceru, ale nemůžeme toto dopustit, jelikož matka má velký dluh a jdou po ní exekutoři. Domnívám se tedy, že bychom to nestihly takto převést, jelikož by jí to exekutoři dřív sebrali. Je možné postupovat nějak jinak. Tj. můžu se stát členem družstva já, místo mé matky? Díky za názory

• #68156 Reply

Notářské Služby

Běžný nájem bytu se v okamžiku nabytí bytu družstvem transformuje v nájem družstevní. Této transformaci předchází založení bytového družstva, vznik členství původního nájemce bytu v tomto družstvu a následné nabytí vlastnického práva k předmětnému domu družstvem. Kdo bude členem družstva si tedy nemůžete vybrat.

Odpověď na téma: privatizace do družstva
Informace o uživateli: