problém na Úřadu práce

Forum Fóra Pracovní právo Různé problém na Úřadu práce

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  ivzez a poslední změna je stará 5 let, 10 měsíců.

• Autor

Šárka Bláhová

Dobrý den, mám velký problém. Od prosince jsem registrovaná na ÚP a na začátku února jsem nastoupila na brigádu, protože jsem potřebovala peníze a práce nebyla. Podepsala jsem mandátní smlouvu, ale brigáda mi trvala pouze 14 dní, ukončili jsme ji z mých zdravotních důvodů, onemocněla jsem a tudíž jsem nemohla plnit podmínky spolupráce. Nedostala jsem ani korunu. Brigádu jsem na ÚP nenahlásila a dnes mi bylo řečeno, že mě vyřadí minimálně na tři mesíce. Budu si muset hradit zdravotní i sociální sama, ale nemám z čeho. rodiče sami nemají a nikdo jiný mi nepomůže. Co mám dělat a na co mám nárok? Žádné příspěvky od státu nepobírám. Děkuji a přeji hezký den, s pozdravem Šárka

• #41009 Reply

ivzez

Při registraci na úřadu práce jste byla poučena o právech a povinnostech uchazečů o zaměstnání.

Výkon nekolidujícího zaměstnání jsou uchazeči povinni oznámit úřadu práce nejpozději v den zahájení práce.

Obávám se, že v případě sankčního vyřazení z evidence uchazečů o zaměstnání (podle mých informací jde zpravidla o 6 měsíců), není nárok na nic.

Povinné je pouze zdravotní pojištění, sociální pojištění není povinné a sama si je ani hradit nemůžete. Nepojištěná doba se Vám ale nezapočte do odpracovaných let z hlediska nároku na důchod.

—-

Více informací získáte na webu ÚP

(práva a povinnosti uchazečů o zaměstnání):

http://portal.mpsv.cz/sz/obcane/pravpov_uch

Odpověď na téma: problém na Úřadu práce
Informace o uživateli: