Problém s exekucí

Forum Fóra Občanské právo Různé Problém s exekucí

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Mgr. Lucie Jindrová, advokát a poslední změna je stará 9 let, 4 měsíce.

• Autor

Miluše Heroldova

Dobrý den,

Mám na Vás dotaz.

Mám exekuci na plat kde chcou po mě uhradit celkovou částku za dobu i po rozvodu manželství a soudním rozhodnutím o vyklízení obecního bytu kde vznikl dluh na nájmu.Částka byla vyčíslena včetně exekučních nákladú a penále na 938,491 kč,tato částka je vyčíslena k únoru 2007.Byly jsme rozvedeni již v roce 2001 a exmanžel od roku 2001 až do roku 2003 kdy byl soudně vystěhován tam bydlel neoprávněně tak chcou veškerý dluh uhradit po mě.K 1.12.1999 jsem předmětný byt opustila podle rozhodnutí soudu o vyklizení bytu.Od 1.12.1999 jsem bydlela v pronájmu a samozřejmě mám na to doklady,ale i přesto je mi kladeno za vinu že jsem se neoprávněně obohotila.Prosím o radu zda může být exekuční řízení proti mě vedeno i po datu kdy nabyl právní moci rozsudek o rozvodu manželství.

Díky za odpoved.Heroldová

• #34124 Reply

Mgr. Lucie Jindrová, advokát

Dobrý den,

na to Vám těžko odpovím bez znalosti příslušných listin. Obecně však samozřejmě jste povinna hradit nájemné za byt, který máte v nájmu a to i když se fakticky zdržujete jinde.

Pokud je však věc již ve stádiu exekučním, tak s tím nyní těžk něco uděláte – to jste se měla bránit v nálezacím řízení, jehož rozhodnutí je podkladem pro výkon exekuce.

Odpověď na téma: Problém s exekucí
Informace o uživateli: