Problém s majetkem příbuzných v cizině.

Forum Fóra Ostatní Obecné Problém s majetkem příbuzných v cizině.

Zvolené téma obsahuje celkem 5 odpovědí. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Karel a poslední změna je stará 4 roky, 8 měsíců.

• Autor

Pavel

Dobrý den, moje sestřenice žije v Řecku a není možné jí sehnat aby se rozhodla co se svou chatou. Hlídal jsem jí tu chatu několik desítek let ale jakoby se po ní zem slehla. Nemohu ji prodat, nemohu ji ani nikomu pronajmout protože kdyby se něco pokazilo bude vše na mě. Je nějaký způsob jak se té sestřenčiny chaty zbavit? Nechala nám jí tady jako příbuzným ale nikdo o ní nic neví. Bylo mi doporučeno právníkem že od ní mám upustit, nechat ji "shnít" na což nemám srdce. radši bych ji prodal. Je nějaký zákon který by jí zbavil práv a převedl chatku na mě? abych ji mohl někomu dát popř. prodat? Děkuji.

• #77413 Reply

notarskesluzby.cz

Asi budete muset vypátrat sestřenici a pokud zemřela, pak její dědice. Pokud můžete tvrdit, že Vám sestřenice chatu darovala, ale darovací smlouvu již nemáte a neproběhl zápis do katastru nemovitostí a jste v dobré víře, že chata je Vaše, mohl byste se pokusit získat chatu vydržením majetku viz: http://pravniradce.ihned.cz/c1-14355520-nabyti-vlastnickeho-prava-k-nemovitosti-vydrzenim

Zřejmě se nepodaří získat souhlas původního vlastníka a o vydržení bude muset rozhodnout soud.

• #77414 Reply

Petr Müller

Dobrý den,

Co by se stalo v případě, že bych chatku nechal být a nechal bych ji…. rozpadnout? Vlastníkem je sestřenice – kterou by město nedopátralo a elektřinu do chaty bych zrušil? Připadne městu? Nebo státu? Nebo co se bude dít?

Děkuji.

• #77415 Reply

Karel

Co třeba Karel Jaromír Erben – Tři zlaté vlasy děda Vševěda? Já bych požádal o řešení obecní úřad.

• #77416 Reply

Jana Kotálová

Dobrý den,

chtěla bych Vás požádat o radu ohledně prodeje a koupě nemovitosti. Nynější majitelé prodávají dům/chalupu silně předraženou a informace uvedené v prodejním inzerátu jsou nepravdivé. Jedná se zejména o informace týkajících se velikosti pozemku, uvádějí zde také studnu která k domu nepatří a další mylné skutečnosti. Mohly byste mi poradit postup, jakým bych se měla řídit, když vím tyto informace a majitelé se nejspíše své ceny nebudou chtít vzdát ?

Jana Kotálová

• #77417 Reply

Karel

Ve většině případů je realizovaná cena při prodeji nemovitosti nižší než cena v inzerátech. Ovlivňuje to nabídka a poptávka. Vaše znalosti mohou zlepšit Vaši pozici při jednání. Pokud se ale majitelé rozhodnou neprodat, pak s tím nejspíš nic nenaděláte. Jestli máte informace o nekorektním postupu prodávajících, pak je třeba být obzvláště opatrný a pokud se na ceně domluvíte, svěřte sepis smlouvy odborníkům a kupní cenu uložte do notářské úschovy. http://www.notarskesluzby.cz/jak_prodat_nemovitost.html

Odpověď na téma: Problém s majetkem příbuzných v cizině.
Informace o uživateli: