problém s vedoucím

Forum Fóra Pracovní právo Různé problém s vedoucím

Zvolené téma obsahuje celkem 7 odpovědí. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Eva Neubauerová a poslední změna je stará 8 let, 7 měsíců.

• Autor

Šárka

Dobrý den, pracuji ve firmě 16 let . Za tuto dobu se několikrát změnilo personálně vedení. Moje profese je dispečerka ve směnném provozu. Na pracovišti jsou 4 stálé dispečerky a 1 nebo 2 střídající. Momentálně bohužel 1. I já jsem několik let střídala, bylo to období velkého pracovního nasazení (mimořádné směny, nepravidelné volno, přesčasy, bez dovolené). Nikdy jsem nemarodila, nebyla s dětmi doma.Nyní nastala situace kdy vypadly 2 ženy – 1 údajně nemoc, ale bez neschopenky, a 2 kosmetická operace- také dovolená. Předchozí druhá střídající odešla před rokem a vedoucí za tu dobu nebyl schopen zajistit další pracovní sílu, i když jsme ho neustále žádali. Nadřízený bez domluvy vypracoval rozpis směn. Na mé volno o víkendu mi nařídil jít do zaměstnání. Když jsem se ohradila, že si nedovedu představit mít po noční 1 den volno a následně jít na 3 směny tak začal křičet, abych nebyla chytrá a jestli se mi to nelíbí ať si přijdu pro výpověď. Má právo takto se mnou jednat? Po tolika letech obětavé práce pro firmu se mi zdá jeho reakce neadekvátní a ponižující. Nevím jak se zachovat.

• #37615 Reply

Šéfredaktor

Dobrý den, samozřejmě by s Vámi takto jednat neměl, ale to je jen otázka mezilidských vztahů. Co se týče práce navíc, záleží na rozpisu směn, zda-li je to v pořádku podle zákoníku práce. Pokud ne, můžete se obrátit na úřad práce. Ovšem na rovinu, pokud se Vás bude chtít zbavit, tak se Vás zbaví. Sice to není jednoduché a většinou tím zaměstnavatelé riskují případný soudní spor, na druhou stranu se však u soudu brání málokdo a zaměstnavatelé tak toto zneužívají, protože ví, že na Vaši pozici čeká dalších 10 lidí.

Mgr. Lucie Jindrová

• #37616 Reply

Renáta Vernerová

Dobrý večer, pracuji od 8.00 hod., vedoucí nařídila příchod na pracoviště v 7.15 hod.. Má na to právo? Pokud ne, kdy mám být na pracovišti abych neporušila Zákoník práce? Děkuji.

• #37617 Reply

Stáňa S.

Dobrý den, pracuji jako pokladní v jednom obchodě

s elektro zbožím. Při odchodu domů musíme pravidelně předložit všechy tašky i kabelky k prohlídce, a to nejen nahlédnutím. Je možné, aby člen chranky "lovil" v mé kabelce ? Nic nekradu a je to ponižující. Musím vůbec souhlasit, byť jen s nahlédnutím do kabelky? Také jsem zjistila, že ochranka má o nás celý spis včetně bydliště, hlavního zaměstnavatele a fotky (to jsem sice poskytla, ale domnívala jsem se, že zaměstnavateli a ne nějaké hlídací agentuře. Díky za odpověď.

S.S.

• #37618 Reply

Šéfredaktor

Dobrý den, Vámi popisovanou situaci znám z dob, kdy jsem si jako studentka brigádně přivydělávala v různých obchodních řetězcích, a také se mi to nelíbilo. Tento postup není správný. Nicméně, pokud odmítnete, zřejmě bude následovat zavolání policie, která toto oprávnění již má. Ale pro Vás to bude ponižující daleko více a navíc tam na policii také můžete několik hodin čekat. Tedy, správné to není, ale pokud tam chcete dále pracovat, zřejmě nezbyde než to tiše trpět. Na druhou stranu zaměstnavatel se také chce chránit a možná už špatnou zkušenost má.

Co se týče osobního spisu, to je podstatně závažnější. Obraťte se na Úřad pro ochranu osobních údajů, nebo alespoň na úřad práce.

Mgr. Lucie Jindrová

• #37619 Reply

Karel

Dobrý den, potřeboval bych poradit jak se mám domoci nevyplacené odměny za vykonanou práci.Ke konci roku zaměstavatel vyplácel odměny všem zaměstnancům.Jako vedoucí pracovník jsem dostal na odměny pro 3 podřízené částku 5000,- Kč, kterou jsem mezi ně rovnoměrně rozdělil. Můj nadřízený dostal pro nás 6 vedoucích částku cca 4000,-Kč na osobu.Dozvěděl jsem se, že všichni vedoucí dostali určitou částku, pouze já jsem dostal 0,-Kč.Své pracovní úkoly jsem si plnil svědomitě, neměl jsem nemocenskou, takže nevidím jediný důvod proč bych neměl tuto odměnu dostat.Náměstek je nový pracovník a po 2 měsících jsme mezi sebou neshodli na výběru jednoho přístroje, kdy jsem nepodpořil jeho přání nakoupit určitý přístroj a trval jsem na svém názoru ( nakonec byl přístroj zakoupen dle mého doporučení).Od té doby se mnou jako s vedoucím oddělení odpovědným za stav techniky začal komunikovat co nejméně a náš vzájemný styk se omezil pouze na účast na poradách,nezbytně nutné řešení havarijních stavů nebo na předávání písemností do jeho podpisové knihy na sekretariátu a zpět do mé přihrádky tamtéž.Myslím si, že toto vystupování mého nadřízeného je velice neprofesionální a neměl důvod mi tuto odměnu nepřiznat.Poraďte mi prosím, jakým způsobem bych se mohl bránit a sjednat nápravu nápravy.Děkuji

• #37620 Reply

Daniela R.

Dobrý den, pracuji ve 3-směnném provozu, manžel v dole také ve 3-směnném provozu, máme 2 děti( 7, 11 let), máme to zařízené tak, že se s manželem střídáme, aby byl někdo pořád s dětmi, ale poslední dobou vedoucí u manžela v práci dělá problémy, takže manžel, který by měl mít svojí směnu ranní, má další týden znovu odpolední,atd., samozřejmě má stejnou směnu jako já. Navíc mu to dá vědět naposlední chvíli, a když se manžel ozve, vedoucí odsekne, že se nedá nic dělat. Babička taky pokaždé hlídat děti nemůže a myslím si, že ještě nejsou natolik velké, aby mohli být celou noc, nebo být odpoledne až do 23 hod. než se oba vrátíme sami. Dá se tomu nějak bránit, nebo se s tím musíme smířit. Děkuji předem za odpověď.

• #37621 Reply

Eva Neubauerová

Dobrý den,pracuji u soukromníka,který mi zaplatil oprávnění k řízení vysokozdvižných vozíků.Nyní firma krachuje a majitelka mi odmítá toto oprávnění vydat.Má na to právo?

Odpověď na téma: problém s vedoucím
Informace o uživateli: