Problematická sousedka

Forum Fóra Občanské právo Různé Problematická sousedka

Zvolené téma obsahuje celkem 5 odpovědí. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Mgr. Oldřich Topka a poslední změna je stará 9 let, 1 měsíc.

• Autor

Petra Illková

Dobrý den,

mám velice nepříjemný a dlouhotrvající problém, ovšem nejsem si jista, jak přesně ho mám řešit. Proto prosím o radu odborníka.

Před nedávnem se do vedlejšího bytu přistěhovala nová sousedka, s níž zde bydlí i její přítel. Oba dva jsou silní kuřáci, kouří doma, cigatetový kouř je cítit na společné chodbě a bouhžel i v našem obývacím pokoji. Když jsme ji na to slušně upozornili, odbyla nás velice nevybíravým slovníkem. Každý den vede se svým přítelem hádky o peníze, navzájem si vyhrožují a rozbíjejí věci, já slyším každé jejich slovo. Velice často poslouchají rádio, ovšem v nepřijatelné míře. Když jsem této sousedce zabouchala na zeď, její přítel, alkoholik, se naklonil přes balkon a vyhrožoval mi. Velice mne pohoršijí i slova, jakými mne označuje. Mám strach zavolat policii, bojím se, že se to ještě zhorší. Jak mám prosím postupovat? Domluva v tomto případě není bohužel možná.

• #33829 Reply

Mgr. Lucie Jindrová, advokát

Dobrý den,

pokud se jedná o družstevní byt, oslovte předsedu družstva, ať problém začne řešit. Stejně tak i příp. pronajímatele. Pokud jde o byt v OV, je to těžší. Pokud jsou hluční i po 22hodině, policii zavolat můžete, jinak je ale skoro zbytečná. Můžete podat podnět k přestupkovému řízení.

S cigaretovým kouřem, nadávkami ani rozbíjením jejich věcí nic moc neuděláte.

Spíše se zamyslete nad stavebními úpravami – odhlučněním stěn, utěsněním dveří atd.

• #33830 Reply

Gabriela Černíková

Dobrý den,chtěla bych se zeptat.Na lhůtu 30 dnů ode dne doručení usnesení.Má otázka zní:Vztahují se na tuto lhůtu soboty,neděle a státní svátky?Předem děkuji za odpověď.Černíková

• #33831 Reply

Mgr. Lucie Jindrová, advokát

Dobrý den,

sice nevím, o jakém usnesení hovoříte, nicméně obecně platí, že tato lhůta běží i přes víkendy, svátky atd.

Pouze pokud by poslední den lhůty měl připadnout na víkend či svátek, je posledním dnem lhůty nejbližší pracovní den.

• #33832 Reply

Bohuslav Rýdl

Prosím o radu, jak dosáhnout toho, aby se žádost o stavební povolení podaná 30.6.2004 posuzovala podle nového stavebního zákona, kde byly mimo jiné pozměněny obecné požadavky na výstavbu, které ve starém stavebním zákoně umožovaly sousedovi neustálé odvolávání proti rozhodnutí o vydání stavebního povolení. Děkuji.

• #33833 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, řízení zahájená před účinností nového stavebního zákona (183/2006 Sb., účinný od 01.01.07) se řídí tehdejšími právními předpisy, tj. dle starého SZ č. 50/1976 Sb. účinností do 31.12.06.

Odpověď na téma: Problematická sousedka
Informace o uživateli: