Problemy s exmanzelom aj po rozvode

Forum Fóra Rodinné právo Manželství a rozvod Problemy s exmanzelom aj po rozvode

Zvolené téma neobsahuje zatím žádnou odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Karolina a poslední změna je stará 6 let.

• Autor

Karolina

Chcela by som poradiť ako sa zachovať k exmanželovi, ktorý sa ku mne počas celého manželstva správal hrozne. Aby bol pokoj tak som mu dokonca podpisala, že pred svadbou mal na účte 500 000sk, a neskôr sa sudne rozdelilo BSM. Pocas tohoto rozdelenia som bola na materskej, ale na sude som suhlasila ze je to kvoli tomu ze je zivnostnik. Teraz sme uz rozvedeny, deti zverili mne, avsak exmanzel nechce predat spolocny byt a rozdelit si peniaze na polovicu prave kvoli spomenutym skutocnostiam. Chce odo mna 5000 Eur ktore zaplatil na uvery odkedy mame rozdelene BSM. Ake mam pravne moznosti domahat sa riadnej polovice z bytu? Rozdelenie BSM bolo pod psychickym natlakom, tak ako aj tych 500 000 na jeho ucte. Pocas nasho manzelstva som ja dedila po otcovi priblyzne 300 000sk, ktore sme taktiez vrazili do toho bytu. Da sa toto nejako pouzit? Je mozne ze by som vysudila aj vacsi podiel z bytu, nakolko mam v starostlivosti aj deti? Dakujem za reakcie.

Odpověď na téma: Problemy s exmanzelom aj po rozvode
Informace o uživateli: