Problémy se synem

Forum Fóra Rodinné právo Děti Problémy se synem

Zvolené téma obsahuje celkem 6 odpovědí. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Jitka Nagyova a poslední změna je stará 9 let, 4 měsíce.

 • Autor
  Příspěvky
 • #30327 Reply

  Dana Bohadlová

  Dobrý den, moc ráda bych Vás požádala o radu. Mám bratra(34) a ten bydlí ve společné domácnosti(v rodinném domku) s rodiči a má v dané lokalitě i trvalé bydliště. Jde o to, že on je alkoholik a gemblér a má u banky úvěr(teď přestal i pracovat) a rodiče mají strach, když přestane platit svoje závazky, jak to může postihnout je, jako rodiče, když bydlí s nimi ve společné domácnosti. Na to, aby ho vyrazili nemají povahu, ale mají strach, že pokud přestane platit svoje závazky, že na ně může přijít exekutor a zabrat tak jejich majetek. Já bych se ráda zeptala, když by bratr svoje závazky neplatil, jestli mohou exekutoři zabrat majetek rodičů(bratrovi tam mimo pár věcí nic nepatří), když bydlí s nimi. Popřípadě bych se chtěla zeptat, co by šlo udělat jako prevenci, aby exekutoři nemohli zabrat majetek rodičů. Moc Vám děkuji za odpvěď.

 • #30329 Reply

  Mgr. Lucie Jindrová, advokát

  Dobrý den,

  toto téma, resp. přesně tato otázka zde byla zodpovídána snad 1000x – příště si prosím projděte ostatní diskuze.

  Exekutor nemůže vědomě zabavit majetek rodičů, nicméně jestliže na povinného bude exekuce nařízena, k nim domů určitě půjde. V takové chvíli bude třeba, aby rodiče tvrdili exekutorovi, že se nejedná o majetek syna, ale o jejich majetek. Pokud jim exekutor neuvěří a věci přesto sepíše, je třeba, aby do 2 měsíců podali návrh soudu na vyloučení těchto věcí z exekuce.

 • #30330 Reply

  Jitka Hušková

  Dobrý den!Prosím o radu:Dcera odmítá dokončit SOU nyní ani nenastoupila do ročníku,odmítá jakoukoliv domluvu.Doma se nám začaly ztrácet i peníze,potuluje se.Nevíme si s ní už rady.Asi se domnívá,že ji budeme živit.Chtěli bychom ji vystěhovat aby si našla podnájem a musela se o sebe starat sama.Můžeme to udělat i když jí je jen sedmnáct let?

  Děkuji za odpověd

 • #30331 Reply

  Jana Tichá

  Dobrý den ráda bych požádala o radu jak podat žádost

  na soudní vystěhování syna,který s námi bydlí.Syn

  nepracuje a narůstají mu dluhy,bojíme se že přijdou

  exekutoři jako už se to stalo a nechceme nést za něj

  zodpovědnost.prosím můžete mi poradit co máme udělat?

  Děkuji za odpovědˇ.

 • #30332 Reply

  Mgr. Oldřich Topka

  Nerespektujete pravidla a vkládáte ten samý dotaz opakovaně, zdržujete tím redakci i ostatní čtenáře! Odpovězeno na tenhle dotaz Vám již bylo jinde.

 • #30333 Reply

  Lubomír Bakoš

  Syn se v lednu 2008 odstěhoval neznámo kam a v srpnu 2008 jsme mu zrušili trvalý pobyt.Jelikož je syn gambler,do práce nechodí a neplní splátkové povinnosti,hledá ho policie a nám poštou chodí(na jeho jméno)dopisy od exekutorů,také byl odsouzen k veřejně prospěšným pracem. Chtěl bych se proto zeptat:Máme se jako rodiče bát o svůj majetek jelikož část jeho dluhů vznikla ještě za trvalého pobytu? Předem děkuji za odpovědˇ.

 • #30334 Reply

  Jitka Nagyova

  Dobrý den prosím o radu ohledne mé plnoleté dcery ktera ma trvalé bydliste jiz pres rok u sveho prítele odstehovala se i pres nas nesouhlas jelikoz studovala tretím rokem SOU skolu u pritele a jeho rodiny nedokoncila skola ji dala jeste jednu sanci na opakovani rocniku ke sve rodine se chova dcera drze vyhrozuje nam zmenou jména ze jiz snami nechce mit nic spolecného ja nevím do dneska ani adresu na ktere se zdruzuje do roka se knam stehovala asi tak trikrat my ji vzdy domu vzali ale do dvou dnu se zase stehovala na spatky k priteli z duvodu ze nemohla mit svuj pokoj a ze sme po ni chteli aby si sehnala brigadu odmítla kazdou. Ted nas zacala vydírat ze sme povyni ji platit kdyz je spatky ve tretim rocniku a kdyz ji prý nebudeme davat penize prijde za nama ze socialkou prosim o radu co mame delat jesli sme opravdu povini ji dale platit i kdyz s nama nezije a jen nas urazí a ponizuje ze svím prítelem dekuji za radu Jitka Nagyova

Odpověď na téma: Problémy se synem
Informace o uživateli: