Problémy se zaměstnavatelem

Forum Fóra Pracovní právo Různé Problémy se zaměstnavatelem

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Mandatni Smlouva a poslední změna je stará 3 roky, 2 měsíce.

• Autor

Jenda

Dobrý den,

bude to asi měsíc co jsem skončil v práci situace je takováto:

Zaměstnavatel mě opakovaně fyzicky napadl, dosud nevyplatil žádné peníze za předchozí měsíc v práci stejně tak i za měsíc ve kterém jsem skončil, mám mandátní smlouvu kde je napsáno že za měsíc mi náleží taková a taková odměna. Lze za některou z těchto věcí zaměstnavatele žalovat?

Hlavní problém je v tom že jsem na firemním PC který jsem poté odevzdal omylem zanechal screenshoty z ekonomickeho systemu kde je videt za kolik penez jsme tomu a tomu urcitemu zakaznikovi prodávali. Počítač zůstal při ukončení na firmě a v něm tato data a on mě za to chce nyní žalovat, prý mám sepsat Prohlášení že tato data nikde nezveřejním jinak mě bude žalovat.

Jakou by měl šanci v tomto právním řízení uspět?

Případně co by mělo obsahovat prohlášení o tom že pořízené screenshoty nikde nepoužiji?

Předem děkuji moc za pomoc!

• #41174 Reply

Mandatni Smlouva

Hlavní problém je v tom, že jste nebyl zaměstnán. Zaměstnání je pracovně právní vztah na základě pracovní smlouvy, dohody o pracovní činnosti nebo dohody o provedení práce.

Vy jste však uzavřel smlouvu mandátní, která se neřídí zákoníkem práce. Platí to co jste si se smluvním partnerem sjednal.

Pochybuji, že by Vás "zaměstnavatel" mohl žalovat za to, co jste zanechal ve "firemním PC". Ledaže by se mu podařilo prokázat, že jste screenshoty předal někomu neoprávněnému.

"Zaměstnavateli" žádné prohlášení nepište, naopak jej vyzvěte k vyplacení dlužné částky. K písemné výzvě přiložte podklady o vykonané práci.

Odpověď na téma: Problémy se zaměstnavatelem
Informace o uživateli: