prodali mi mou část pozemku

Forum Fóra Občanské právo Nemovitosti prodali mi mou část pozemku

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Mgr. Lucie Jindrová, advokát a poslední změna je stará 9 let, 7 měsíců.

• Autor

Karel Mach

Dobrý den, prosím o radu. V roce 1969 jsme kopili rodinný domek se zastavěnou plochou o výměře 327m2. Prostože se nám nezdála výměra, tak jsme zažádali v roce 1973 geodézii o přeměření pozemku. Ta naměřila minimálně o 100m2 více, než užíváme. Obrátili jsme se na souseda, aby nám umožnil oplotit pozemek, který nám patří. Ten nám vstříc nevyšel a hraniční kůly, které vytyčila geodézie, zrušil. Poté jsme se obrátili na okresní národní výbor, který nařídil na sousedovy náklady znovu přeměřit pozemek.V roce 1978 se soused obrátil na okresní soud v Českých Budějovicích, který po přezkoumání zjistil, že je pozemek používán více než 10 let, tzn. vydrženým právem. Odvolali jsme se ke krajskému soudu a ten potvrdil rozhodnutí soudu okresního, čímž jsme případ prohráli. Soused zemřel, jeho pozemek připadl do rukou dědiců a v roce 2007 prosali pozemek i s naší částí. Proto prosím, když se znovu obrátím na soud, mám šanci, že uspěji? Děkuji, Kopecký, 70 let, České Budějovice. Děkuji za odpověď. kaja.mach@centrum.cz

• #63158 Reply

Mgr. Lucie Jindrová, advokát

Dobrý den,

odpovědět na Váš dotaz je možné pouze po detailním seznámení se se situací. Obraťte se tedy na nějakého advokáta, kterému předložíte veškeré související listiny.

Odpověď na téma: prodali mi mou část pozemku
Informace o uživateli: