Prodané auto

Forum Fóra Občanské právo Různé Prodané auto

Zvolené téma obsahuje celkem 5 odpovědí. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Mgr. Lucie Jindrová, advokát a poslední změna je stará 9 let, 6 měsíců.

• Autor

Petrovič Luděk

Dobrý den,prosil bych Vás o radu,jak mám postupovat.Prodal jsem přes autobazar auto u kterého se po cca 1 měsíci po prodeji rozbila převodovka. Auto bylo ve velmi pěkném stavu a já jsem s ním neměl žádné potíže,ale zřejmě někdo předemnou do něho namontoval převodovku,která nebyla pro tento typ vozu vhodná a ta se rozbila.Nový majitel se nejdříve chtěl se mnou domluvit na slevě z ceny,na což jsem chtěl přistoupit,ale ne v té výši,kterou on požadoval,takže on si najmul právníka a teď chce po mě nejen vrácení celé kupní částky,ale i cca 9.500,-Kč za služby toho svého právníka.Bohužel nevím jak se mohu bránit a byl bych moc vděčný,kdyby mi někdo dokázal poradit.Zdá se mi to velmi nefér,abych vracel celou částku(navíc od doručení dopisu od jeho právníka k vrácení částky mi dali termín 14 dnů a já samozřejmě nedám takovou sumu tak rychle dohromady-cca 160.000,-Kč,protože jsem už peníze použil na něco jiného) a ještě navíc když jsem se chtěl domluvit a žádný právník k tomu nebyl potřeba.

• #33151 Reply

Petrovič Luděk

Dobrý den,prosil bych Vás o radu,jak mám postupovat.Prodal jsem přes autobazar auto u kterého se po cca 1 měsíci po prodeji rozbila převodovka. Auto bylo ve velmi pěkném stavu a já jsem s ním neměl žádné potíže,ale zřejmě někdo předemnou do něho namontoval převodovku,která nebyla pro tento typ vozu vhodná a ta se rozbila.Nový majitel se nejdříve chtěl se mnou domluvit na slevě z ceny,na což jsem chtěl přistoupit,ale ne v té výši,kterou on požadoval,takže on si najmul právníka a teď chce po mě nejen vrácení celé kupní částky,ale i cca 9.500,-Kč za služby toho svého právníka.Bohužel nevím jak se mohu bránit a byl bych moc vděčný,kdyby mi někdo dokázal poradit.Zdá se mi to velmi nefér,abych vracel celou částku(navíc od doručení dopisu od jeho právníka k vrácení částky mi dali termín 14 dnů a já samozřejmě nedám takovou sumu tak rychle dohromady-cca 160.000,-Kč,protože jsem už peníze použil na něco jiného) a ještě navíc když jsem se chtěl domluvit a žádný právník k tomu nebyl potřeba.Předem moc děkuji za radu.

ludek.petrovic@volny.cz

• #33152 Reply

Jana Novotná

Dobrý den. Před nějakým časem jsem prodala auto. Nedávno se kupující ozval, že ode mě požaduje slevu, protože se na autu objevila nějaká závada. Má právo tuto slevu požadovat a musí mu být dána? Ve smlouvě o slevě není ani zmínka.Navíc mu bylo auto prodáno na splátky a odmítá platit. Díky

• #33153 Reply

Mgr. Lucie Jindrová, advokát

Dobrý den,

v tomto případě záleží na tom, kolik času uběhlo od předání automobilu do oznámení závady a samozřejmě i to, o jakou závadu se jedná. Může to být závada z běžného opotřebení (zde nárok na slevu nemá) nebo tzv. skrytá vada, u níž by mohl být úspěšný. Požadujte vypracování znaleckého posudku a sdělte mu, že jinak se s ním o žádné slevě nebudete bavit.

Navíc, pokud nehradí splátky, podejte soudu žalobu na zaplacení.

• #33154 Reply

Melanie

Dobry den:chtela bych se zeptat;pred 7 lety jsem mela auto ktere mi patrilo,bylo i na me napsano.Muj muz mi sfalsoval muj podpis a auto mi prodal.Bylo to pred rozvodem ,dalo by se s tim jeste neco delat?nebo uz je to promlcene?dekuji za odpoved

• #33155 Reply

Mgr. Lucie Jindrová, advokát

Dobrý den,

po 7 letech s tím už opravdu těžko něco uděláte.

Odpověď na téma: Prodané auto
Informace o uživateli: