Prodej bytu a podvod

Forum Fóra Občanské právo Nemovitosti Prodej bytu a podvod

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  největší jouda a poslední změna je stará 2 roky, 3 měsíce.

• Autor

Jiří Fridrich

Prodával jsem byt.Dostavil se pan Strnad tím že je z RK REMAX. (to jsem si ověřil na internetu). P. Strnad mel kupce, všechny strany souhlasili s podmínkami a sepsala se smlouva. Prodej proběhl v pořádku, zbyvalo uhradit daň z převodu což měl dle smlouvy udělat p.Strnad.To však neučinil, volal jsem tedy do RK Remax a zjistil že tento prodejce byt prodal tajně na sebe a udělal těchto podvůdkú více. Tedy propuštěn. Po kontrole jsem zjistil že na smlouvě chybí specifikace toho kdo je zprostředkovatel. Což hraje v můj neprospěch.

Nyni se pan Strnad k uhrazeni daně nemá (jen slibuje) a Remax říká "my nic, o tom jsme nevěděli,ve smlouve o nás není slovo, platit nebudem". Jako důkazy mám svědectví kupce, maily a tel. hovory.Daň je ve výši asi 13.000-neuhrazená a běží penále a pokuta neuhrazení.Co dělat ? Event. jak postupovat – mám vůbec šanci se nějak domoci spravedlnosti abych nedoplácel ještě daň z převodu ?

• #68304 Reply

největší jouda

Na Vašem místě bych nejprve uhradil daň, aby nedošlo k dalšímu nárůstu penále. Potom budete muset po panu Strnadovi vymáhat peníze soudně.

Odpověď na téma: Prodej bytu a podvod
Informace o uživateli: