prodej firmy

Forum Fóra Ostatní Obecné prodej firmy

Zvolené téma neobsahuje zatím žádnou odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Josef Smejkal a poslední změna je stará 7 let, 4 měsíce.

• Autor

Josef Smejkal

Dobrý den, měl bych jednu otázečku. Koupil sem s kolegou na směnku firmu za 1 900 000,- . V hotovosti jsme zaplatili 800 000,- (já 350 000,- a kolega 450 000,-) na zbývající 1 100 000,- sme podepsali spolu směnku. Když nastal datum splatnosti, já směnku doplatil, ale kolega se na mě vybodnul, doplatil sem tedy i jeho část (500 000,-) Ještě upozorním, že kolega nikde nefiguroval, jen ve směnce, mezi sebou jsme neměli nic. Firma tedy byla moje, začla padat do krachu. Řekl sem si ale, že to zvládnu i bez něj a pustil se do práce. Strávil ve firmě hodiny, platil zaměstance, do firmy vrazil asi 1 000 000,- ze svého. Firma se opět dostala na prodejní hodnotu 1 900 000,- za kterou sem ji prodal. Najednou se ale kolega ozval, že chce svůj podíl zpátky. Otázka tedy zní, kolik by jste mu dali zpátky? Mohl sem firmu nechat padnout jak on, nedaval bych mu nic, tahle mě to stálo dost peněz vrátit firmě zpět hodnotu, nemůže přeci chtít celejch 450 000,- Děkuji všem za podpověď.

Odpověď na téma: prodej firmy
Informace o uživateli: