Prodej garáže.

Forum Fóra Občanské právo Nemovitosti Prodej garáže.

Zvolené téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  právní vrba a poslední změna je stará 6 let, 6 měsíců.

 • Autor
  Příspěvky
 • #67771 Reply

  Tomas John

  Dobrý den. Vlastním rodinný dům s garáží. Garáž bych chtěl prodat i s pozemkem pod ní. Garáž navazuje zdí na RD. V katastru nemovitosti neni parcela rozdělena na RD a garáž. Je možný prodej a přepis i s pozemkem na jiného majitele?

  Velice děkuji John

 • #67773 Reply

  právní vrba

  Garáž jako samostatná stavba (a tedy předmět prodeje) se zapisuje do katastru. Není-li garáž zapsaná v katastru, nemůžete ji prodat. Pokud není dům propojen s garáží "vnitřkem", ale jen "venkem", jedná se o samostatnou stavbu garáže – nechte si zpracovat geometrický plán a spolu s kolaudačním rozhodnutím a souhlasem stavebního úřadu s dělením pozemku ho nechte zapsat do katastru; potom můžete garáž (a pozemek pod ní) prodat a RD si nechat.

  Pokud však je garáž s RD propojena i "vnitřkem", je garáž součástí (přírůstkem) RD a samostatně ji prodat nemůžete.

 • #67774 Reply

  Tomas John

  Dobrý den. Děkuji za odpověď, pouze nerozumím těm termínům propojení vnitřkem nebo venkem. Nejdříve stál RD a k němu se přistavěla garáž přičemž zadní stěna garáže je puvodní zdí domu. Garáž není s RD propojena dveřmi. Jedná se tedy o ten přírůstek? Děkuji John

 • #67775 Reply

  právní vrba

  Pokud není přímý vstup do garáže z domu, ale jen "venkem", tedy vyjít z domu a vejít do garáže jejími dveřmi či vraty, mohlo by se jednat o samostatnou stavbu, i když ta neexistence jedné samostatné stěny garáže je možná trochu problém – zajděte na stavbní úřad, měli by umět poradit.

Odpověď na téma: Prodej garáže.
Informace o uživateli: