prodej majetku v průběhu rozvodu

Forum Fóra Rodinné právo Manželství a rozvod prodej majetku v průběhu rozvodu

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Věra Vatahová a poslední změna je stará 9 let, 2 měsíce.

• Autor

Šárka Beranová

Dobrý den, obracím se na Vás s dotazem ve věci prodeje majetku v průběhu rozvodového řízení. Konkrétněji.. byl podán návrh na zahájení řízení o rozvod manželství (dohodou) doložený smlouvou o vypořádání vzájemných majetkových vztahů a práv. Z této smlouvy vyplývá, že automobil, který jsme pořídili za dobu trvání manželství, připadne po rozvodu manželovi. On se ale chystá v nejbližší době (tedy rozhodně před dořešením rozvodu) automobil prodat. Může tím dojít k nějakým komplikacím v dořešení celé záležitosti? Může to vůbec udělat? Velmi děkuji za odpověď. S pozdravem. Š.B.

• #27025 Reply

Věra Vatahová

Dobrý den,chtěla bych se zeptat:Můj otec zdědil po rodičích rodinný dům a pak se oženil a nyní se chce rozvádět.Od února 2008 mi,jeho dceři daroval dům.Já jeho dcera bydlím s manželem a dvěma téměř dospělými dcerami v jiné obci v obecním domě a ten se nyní prodává my nemáme z právního hlediska nárok na náhradní bydlení,a zvláště z toho důvodu,že mi otec daroval dům.Proto se budeme muset co nejdříve vystěhovat do svého domu.Otec je nyní v rozvodovém řízení a my budeme nuceni opustit stávající bydlení a nastěhovat se do vlastně už mojeho domu.Ale za jakych podmínek a co může požadovat žena otce a na co bude mít nárok když budou rozvedení?Nebo nemá nárok na nic?Jeho žena má v pěstounské péči 12leté dítě.Když budou rozvedení musí sejí hledat náhrada bydlení a můžeme se ihned po rozvodu nastěhovat do svojeho domu?

Odpověď na téma: prodej majetku v průběhu rozvodu
Informace o uživateli: