prodej nemovitostí v exekuci

Forum Fóra Správní právo Katastr nemovitostí prodej nemovitostí v exekuci

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Marcela Langrová a poslední změna je stará 8 let, 3 měsíce.

• Autor

Monika

Dobrý den. Dostala jsem se do tížívé situace, kdy manžel neplatil poplatky, které má a nereagoval na upomínky. Dostalo se to až do takové fáze, že soud nařídil prodej nemovitosti (naše rodinného domu, na který splácíme hypotéku a je ve společném vlastnictví manželů). Jedná se o částku necelých 50000kč. V dopise bylo napsán zákon 120/2001 Sb. paragraf 47:

(1) Exekutor poté, co mu bylo doručeno usnesení o nařízení exekuce, posoudí, jakým způsobem bude exekuce provedena, a vydá exekuční příkaz ohledně majetku, který má být exekucí postižen. Exekučním příkazem se rozumí příkaz k provedení exekuce některým ze způsobů uvedených v tomto zákoně.

(2) Exekuční příkaz má účinky nařízení výkonu rozhodnutí podle občanského soudního řádu. Podle exekučního příkazu se exekuce provede po právní moci usnesení o nařízení exekuce.

(3) Proti exekučnímu příkazu není přípustný opravný prostředek.

(4) Majetek, který je postižen exekučním příkazem, nesmí povinný převést na jiného, zatížit ho nebo s ním jinak nakládat. Právní úkon, kterým povinný porušil tuto povinnost, je neplatný.

Zajímá mě, jestli by splacením dlužné částky nemohlo dojít ke zrušení exekučního příkazu. Je možnost, když je majetek ve společném vlastnictví manželů, aby byla prodána celá nemovitost, když já nejsem žádnými dluhy vázána. Nevím si rady, děkuji za odpovědi.

• #51967 Reply

Marcela Langrová

Dobrý den,

naše sousedka je spolumajitelkou RD – ona vlastní 1/2, druhá polovina připadla bratru jejího zesnulého manžela. Ten je ovšem nesváprávný, žije v ústavu a má poručníka (nikoho z příbuzných). Sousedka je velmi zadlužená a na RD je vystaven exekuční příkaz k prodeji nemovitosti. Sousedé se odstěhovali a tento týden RD pronajali – bohužel ne zrovna sociálně přizpůsobivým lidem. Proto jsem se chtěla zeptat, zda je možné RD, na který je vystaven exekuční příkaz k prodeji, pronajímat a zda majitelka nepotřebuje k pronájmu souhlas exekutora případně poručníka jejího švagra.

Předem Vám moc děkuji za Vaši odpověď a přeji hezký den.

Odpověď na téma: prodej nemovitostí v exekuci
Informace o uživateli: