prodej nenovitosti

Forum Fóra Občanské právo Nemovitosti prodej nenovitosti

Zvolené téma obsahuje celkem 5 odpovědí. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Mgr. Lucie Jindrová, advokát a poslední změna je stará 9 let, 6 měsíců.

• Autor

miroslav janda

Dobrý den.

Chtěl bych se zeptat na možnost prodeje nemovitosti.

Když jsou čtyři spolumajitelé,tři souhlasí s prodejí a jeden je proti.Je možno nemovitost prodat?

Děkuji za odpověď. Janda

• #63518 Reply

Mgr. Lucie Jindrová, advokát

Dobrý den,

nemůžete přece prodávat jeho podíl – to může pouze on sám. Tak prodejte pouze Vaše 3 spoluvlastnické podíly, nebo zrušte a vypořádejte podílové spoluvlastnictví k nemovitosti (dohodou nebo žalobou soudu).

• #63519 Reply

Zlata Rybáčková

Ty tři spoluvlastnické podíly mohou prodat, aniž by měli souhlas 4. spolumajitele?

• #63520 Reply

Zlata Rybáčková

Dobrý den, v roce 1984 jsem koupila rekreační chalupu. Nyní ji chci prodat. Kupující požádal o hypotéku na celou kupní částku. Jakým způsobem toto zapsat do Kupní smlouvy? Je tu někde, prosím, vzor na tuto možnost? Bojím se, aby nenastala situace, kdy budu bez chalupy i bez peněz? V případě předání peněz v hotovosti je to vcelku jednoduché, ale jak postupovat u hypotéky? Jak napsat odstavec o vypořádání kupní ceny, zápisu do KN?

V roce 1990 jsem se vdala. Jak to bude s penězi za chalupu? Budou jen moje či "spadnou" do bezpodílového spoluvlastnictví manželů? Když si za ně koupím auto, bude jen moje? A jak to bude, když je vložím do koupi společného domu?

Budu platit jen daň z převodu nemovitostí nebo i něco dalšího?

Děkuji předem za odpovědi.

• #63521 Reply

Dobrý den,

pokud by se jednalo o převod osobě blízké, tak ano. Jinak mají ostatní spoluvlastníci předkupní právo.

• #63522 Reply

Dobrý den,

vaše otázky vyžadují tak obsáhlé odpovědi, že Vám doporučím obrátit se se žádostí o sepsání smlouvy na advokáta.

Odpověď na téma: prodej nenovitosti
Informace o uživateli: