prodej ,pronájem s věcným břemenem

Forum Fóra Občanské právo Nemovitosti prodej ,pronájem s věcným břemenem

Zvolené téma neobsahuje zatím žádnou odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Zdeněk Kořínek a poslední změna je stará 1 rok, 4 měsíce.

• Autor

Zdeněk Kořínek

dobrý den,
    chtěl bych požádat o radu,jedná se o nemovitost a soužítí s mými rodiči. Před 12 lety mi rodiče darovali rodinný dům s tím že rodiče mám jako věcné břemeno. Před 19 lety jsem tentýž dům musel s manželkou dalo by se říci násilně opustit kdy matka se sestrou nás prakticky ve všem omezovali (nefunkční topení, netekoucí teplá voda. hluk v době spánku především pro tehdy ročního syna, krádeže atd).Poté se problémy přenesli na rodiče a díky psychickým a zdravotním problémům nám bylo nabídnuto navrácení do domu s darováním nemovitosti.V posledních několika let se vše začíná opakovat.Snažil jsem se s rodiči nějak domluvit a vytvořit nějaké hranice-bez úspěchu. Máme 6 synů a uplatky si je kupuje proti nám , šíří pomluvy a přitom před náma a v místě bydliště zase jak sme OK. Došlo to tak daleko že s manželkou uvažujeme o prodeji nemovitosti a rodičům jsme navrhly pro sklidnění situace 1. nákup dvou nemovitostí , 2. naše hypotéka na nemovitost pro rodiče, 3. pronájem naší bytové jednotky(dům je o dvou jednotkách) Vše odmítli především otec, s tím že se nehodlá o nic starat prakticky nějaká výpomoc není ani teď a vše je na mě, mimo kde vidí osobní zájem.Došlo to tak daleko že pokud něco podniknu dá věc k soudu o navrácení daru. Na námitku že jsem toto už navrhoval a že by nám musel zajistit adekvátní byt + mnou investované finance které jsou téměř 1000000 Kč mi sdělil že mám vše probydlené a že nemusí nic.Můj dotaz tedy zní mohu nemovitost prodat či pronajmout dle jak jsem psal? A zároveň bude vše dle zákona nebo jak, aby bylo vše dle zákona? Děkuji Kořínek Zdeněk

Odpověď na téma: prodej ,pronájem s věcným břemenem
Informace o uživateli: