prodloužení platnosti stavebního povolení

Forum Fóra Správní právo Různé prodloužení platnosti stavebního povolení

Zvolené téma obsahuje celkem 7 odpovědí. Do diskuze (2 účastníci) se naposledy zapojil uživatel  Petr a poslední změna je stará 2 měsíce, 1 týden.

 • Autor
  Příspěvky
 • #50350 Reply

  Marie Veselá

  V r. 2002 jsem získala stavební povolení na stavbu RD, z finnačních důvodů se stavba protahuje, tj. v r. 2005 jsem požádala o prodloužení platnosti stavebního povolení. Došlo k prodložení o 3 roky. Prosím o radu:

  1) Musím opět žádat o prodložení stavebního povolení a mám šanci získat delší lhůtu na dostavbu RD než 3 roky?

  2) Budu muset takto žádat po "třech" letech vždy o další prodloužení, dokud neprovedu kolaudaci stavby? 3) Co se stane, pokud stavební povolení neprodloužím? Musím v tomto případě uvést pozemek do původního stavu?

  V současné době by dle platného stavebního zákona již stavba nepodléhala stavebnímu povolení ale jen ohlášení stavby. Děkuji za radu. Veselá

 • #50352 Reply

  Šárka Trousilová

  Na začátku roku 2006 jsem dostala stavební povolení na přístavbu a stavební úpravy rekreační chaty stavět jsem ale vůbec nezačala,protože jsem zjistila špatné podloží pod přístavbou a o dost by se stavba prodražila.Chtěla bych požádat o prodloužení stabního povolení,protože bych jednou stavbu uskutečnit chtěla je to možné děkuji

 • #50353 Reply

  Mgr. Oldřich Topka

  Dobrý den, podle §115 odst. 4 stavebního zákona je možné dobu platnosti stavebního povolení prodloužit. Musíte podat žádost na SÚ, tam posoudí jestli je dostatečně odůvodněná a rozhodnou.

 • #50354 Reply

  Marek Šrom

  Dobrý den,

  ze stavebního úřadu mi přišel dopis o provedení stavebního dozoru na základě podnětu od sousedů, že máme ve zkolaudovaném rodinném domě provozovnu firmy která nesplňuje hygienické a požární požadavky a žádají o prošetření. Chci se zeptat zda jsme povinni v tomto případě je pustit do domu (obydlí). Odvolávají se na § 171-173 stavebního zákona. Že je musíme pustit na pozemek je nám jasné, jedná se zejména o to zda v tomto případě splňují podmínku § 172 odst.3. Žádnou provozovnu zde nemáme a mám za to že se nejedná o případ kdy je to "nezbytné pro ochranu života, zdraví nebo bezpečnosti osob".

  Děkuji

 • #50355 Reply

  Mgr. Oldřich Topka

  Dobrý den, tady ale nejde o žádné "nezbytné" zásahy. Stavební úřad je oprávněn vstupovat na pozemky, stavby a do staveb. Jak jinak by mohl řádně plnit úkoly ve vztahu ke stavbám, kdyby nemohl při místních šetřeních zjišťovat jejich skutečný stav, a to samozřejmě platí nejen o exteriéru, ale i o interiéru stavby. Pokud jim budete bránit, může Vám být umožnění vstupu nařízeno.

 • #123360 Reply

  John

  I would definitely not recommend these as ways to break the ice however.

 • #158674 Reply

  Alice

  Dobrý den,
  mám prošlé stavební povolení na dostavbu balkonu. Chtěla jsem zažádat o prodloužení stavebního povolení, jelikož podmínky stavby se nezměnily a vše zůstává stejné. Bylo mi však řečeno, že nelze proloužit již zaniklé stavební povolení (stavba nezapočala před ukončení lhůty platnosti povolení). Musím tedy znovu absolvovat celý kolotoč znovu nebo je možná nějaká právní opora? Veškeré poplatky stavebnímu úřadu samozřejmě uhradím, ale přijde mi zbytečné vše absolvovat znovu, když se podmínky vůbec nezměnily, pouze došlo k prolongaci při započetí stavby.
  Děkuji za odpověď.

 • #227638 Reply

  Petr

  Dobrý den,
  skončilo nám stavební povolení na zimní zahradu. Nežádali jsme o prodloužení. Nyní se nám podařilo dohotovit zimní zahradu a chtěli by jsme ji zkolaudovat. Mohu se zeptat může z toho být problém, že stavební povolení skončilo již dříve a teprve až nyní žádáme o kolaudaci? Děkuji za odpověď a vaši pomoc.

Odpověď na téma: prodloužení platnosti stavebního povolení
Informace o uživateli: