prokázání vlastnictví věci

Forum Fóra Občanské právo Dědictví prokázání vlastnictví věci

Zvolené téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Milan a poslední změna je stará 9 let, 8 měsíců.

• Autor

Jitka

Dobrý den, jak mám prokázat, že věci (vybavení bytu, elektrospotřebiče) jsou moje a ne zůstavitele (zemřelý přítel, se kterým jsem žila ve společné domácnosti 20 let)? Jeho syn teď v dědickém řízení tvrdí, že věci byly jeho otce. To je ale nesmysl, kupovala jsem je já. Od některých mám účtenky, od jiných už ne. Je účtenka dostatečný důkaz? Vždyť by to mohla být i jeho účtenka, ne? Dá se to prokázat i nějak jinak? Můžou mi věci vzít jen proto, že už nemám účtenky? Nebo to musí prokázat syn, že to bylo jeho otce?

Děkuji, Jitka.

• #69870 Reply

Šéfredaktor

Dobrý den, vlastnictví věcí můžete opravdu prokazovat např. účtenkami. Pak také můžete své tvrzení podpořit svědeckými výpověďmi (např. s Vámi byla nakupovat tu věc kamarádka apod.), případně jinými důkazy (výpis z účtu o tom, že v ten den, ze kterého je účtenka byly z účtu vybrány tyto peníze nebo kartou zaplaceny) atp.

Mgr. Lucie Jindrová

• #69871 Reply

Milan

Jak mám postupovat, kdyz chci nejakym zpusobem vyuzit spolecny majetek. Je potreba (pisemny)souhlas vsech spoluvlastniku nebo staci jen vetsina? Dekuji za odpoved.

Odpověď na téma: prokázání vlastnictví věci
Informace o uživateli: