prolácení práce přesčas zpětně

Forum Fóra Pracovní právo Mzdy prolácení práce přesčas zpětně

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Mgr. Oldřich Topka a poslední změna je stará 9 let, 8 měsíců.

• Autor

Stanislav Selič

Moji kolegové cca deset let vypisují měsíční cestovní výkazy, v nichž je uvedena práce přesčas, ale i přesto, že zaměstnavatel podle zákona tyto výkazy archivuje, plat za práci přesčas neproplácí. Jak to dělá je nepodstatné, podstatné je, že jakmile na to dojde kontrola, firma asi skončí.

Hledal jsem promlčitelnost práva v obč. zákoníku, ale nenašel jsem pro tento případ (podle mě) vhodné ustanovení.

Co se s tím dá dělat? Nejprve ve slušnosti požádáme zaměstnavatele o sjednání nápravy, ale nevíme, za jaké období lze a zda to vůbec lze takto provést. Jak tedy věcně zaměstnavateli sdělit, aby doplatil přesčasy a za jak dlouho zpětně?

• #58291 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, chování zaměstnavatele je nestandardní. Jinak mzdové nároky se promlčují po 3 letech (obecná promlčecí lhůtá podle občanského zákoníku). Takže se můžete domáhat mezd a jejich složek nejdéle 3 roky zpětně.

Odpověď na téma: prolácení práce přesčas zpětně
Informace o uživateli: