Prominutí penále ze sociálního pojištění

Forum Fóra Občanské právo Pojištění Prominutí penále ze sociálního pojištění

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Šéfredaktor a poslední změna je stará 10 let, 4 měsíce.

 • Autor
  Příspěvky
 • #68601 Reply

  Marcela V.

  Dobrý den,

  manžel měl dluh na sociálním pojištění, který sice již uhradil, ale vzniklo mu tím penále. Požádali jsme o prominutí penále, protože jsme se dočetli, že osoba která si dobrovolně platí důchodové pojištění, nemusí penále na sociálním pojištění platit, což je případ manžela. Žádosti o prominutí penále nebylo vyhověno a přišel nám platební výměr na zaplacení penále. Odvolali jsme se a opět jsme doložili, že si manžel platí důchodové pojištění. Bylo nám řečeno, že máme odvolání proti platebnímu výměru "formulovat jinak". Prý by si manžel musel platit jiný druh důchodového pojištění, aby mu bylo penále prominuto. Dluh na sociálním pojištění a následně penále vzniklo v důsledku tíživé finanční situace, ale předpokládám, že to nikoho nezajímá. Jak je tedy možné odvolání proti platebnímu výměru formulovat, aby mu bylo vyhověno? Děkuji za odpověď. Marcela V.

 • #68603 Reply

  Šéfredaktor

  Dobrý den, abych mohla korektně odpovědět, potřebovala bych ten platební výměr a jejich reakci na odvolání vidět. Proto Vám doporučím, abyste se obrátili na nějakého advokáta, a ten Vám určitě s vhodnou formulací poradí.

  Mgr. Lucie Jindrová

Odpověď na téma: Prominutí penále ze sociálního pojištění
Informace o uživateli:
Cancel