Promlčení nároku na pojistné plnění za úraz

Forum Fóra Občanské právo Pojištění Promlčení nároku na pojistné plnění za úraz

Zvolené téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  František Tonka a poslední změna je stará 9 let.

• Autor

Lída

Před 13lety jsme měli autonehodu, bylo mi vyplaceno pojištění za trvalé následky ze dvou dětských pojistek kde jsem pouze připojištěna, došlo k poškození krční páteře. Bohužel od té doby se můj zdravotní stav neustále zhoršuje a teď tedy po novém a důkladném vyšetření byla stanovena správná a konečná diagnoza – sekundární epilepsie /4.9.07./ Pojišťovna mi odpověděla, že můj nárok na plnění je promlčený. Ráda bych napsala odvolání a požádala o prominutí doby a zmírnění tvrdosti zákona. Má to smysl? A jak na to? Děkuji. Lída

• #68474 Reply

Danka

Zdravím Vás,

Manžel měl sjednané úrazové pojištění v roce 2002 u pojišťovací společnosti AMSICO AIG LIFE.Na pojistném zaplatil téměř 30.000,-Kč,které platil až do roku 2004.Poté se rozhodl pojištění dále nehradit,proto na tuto skutečnost upozornil bývalou jednatelku společnosti.Společnost posléze ukončila svoji činnost,ale nám jako pojistníkům nikdo nedal na vědomí jestli stávající smlouvy platí nebo byly zrušeny.I když ze všeobecných podmínek vyplývá,že pokud pojistné není uhraženo v daném termínu automaticky zaniká nehledě na to,že pojistná smlouva byla ukončena k 31.3.2005.Jaké bylo naše překvapení když letos po čtyřech letech přišel velice výhružný dopis od jakési firmy M.B.A.finance Jeseník se,kterou jsme nikdy nejednali ba ani nesepisovali žádné pojistné události s tím,že máme uhradit dluh,který máme u pojišťovny Amsico.Nelíbí se mi,že naše interní údaje dostane jakási firma,se kterou nebylo jednáno

jsem s pozdravem a přeji pěkný den

• #68475 Reply

František Tonka

Před rokem jsem byla operována sdiagnózou-výhřez ploténky,následovaly rehabilitace a po 11 měsících jsem jela do lázní,kde bohužel došlo místo zlepšení k větším bolestem a zhoršení stavu.Po návratu byl prokázán nový výhřez s poškozením oratle,následovala nová operace.Je možno žalovat lázně s ublížení a poškození zdraví?CHystala jsem se na návrat do pr.procesu a místo toho čekám na vyřízení pl.invalidního důchodu.Děkuji

Odpověď na téma: Promlčení nároku na pojistné plnění za úraz
Informace o uživateli: