promlčení zdravotního pojištění

Forum Fóra Občanské právo Pojištění promlčení zdravotního pojištění

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Marie Podmajerska a poslední změna je stará 9 let, 5 měsíců.

• Autor

Romana

Můžete mi poradit:Přítel je Slovák a od roku 1994neplatí zdravotní pojištění na Slovensku,když se telefonicky informoval jak to dát do pořádku tak ho vůbec neměli v evidenci,nikdy mu nepřišlo žadné upozornění nebo upomínka.Nyní je v Čechach kde mu platí vše zaměstnavatel.Počítá s tím že jednou se na to přijde a bude muset něco zaplatit a to bych chtěla vědět co z toho může být promlčené,myslím kolik let?Jáká je promlčecí doba u této věci?Děkuji

• #68478 Reply

Marie Podmajerska

Dobry den, mam problem se zdravotni pojistovnou,ketra vymaha penale za zdravotni pojisteni. Od ledna 2007 nemam trvaly pobit na uzemi Ceske Republiky a pracuji od listopadu 2006 v zahranici. Dozvedela jsem se od me matky ze pojistovna poslala na moji predchozi adresu vyuctovani doporucenym dopisem, ktere ja jsem nemohla prevzat nebot jsem v zahranici. Oni me vsak dali k soudu protoze pro ne jsem nepodala odvolani urcene lhute. Prisel soudni exekutor k mym rodicum. Ja jsem prokazatelne pobyvala v zahranici a tudiz jsem nevedela o nicem. Chtela bych vedet jak mam postupovat. Mam strach ze mi bude dluh nabyvat. Na zdravotni pojistovne jsem nahlasila muj pobyt v zahranci, byla tam moje matka s plnou moci, ale oni mi nadale posilaji na moji starou adresu vyuctovani o dluznem pojistnem. Co mohu delat, mam nejakou moznost.

Odpověď na téma: promlčení zdravotního pojištění
Informace o uživateli: