Prosba o pomoc při řešení problémů s územním rozhodnutím při stavbě RD

Forum Fóra Občanské právo Nemovitosti Prosba o pomoc při řešení problémů s územním rozhodnutím při stavbě RD

Zvolené téma neobsahuje zatím žádnou odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Miloslav Žák a poslední změna je stará 9 let, 12 měsíců.

  • Autor
    Příspěvky
  • #63712 Reply

    Miloslav Žák

    Dobrý den, prosím o radu. I když toto není přímo dotaz týkající se práva, snad se najde někdo, kdo by poradil.Chtěli jsme začít letos stavět RD. Bohužel nám zhruba 2 měsíce před plánovaným započetím stavby zjistili, že naše parcela je zakreslena v územním plánu jako stavební, ale pouze výhledově.

    Na tuto skutečnost nás neupozornil ani starosta obce ani nikdo v celém úřednickém kolotoči. Bohužel nám nevydali stavební povolení dokud se neudělá změna ÚP. Prosím o radu co vše toto obnáší, stojí a jak dlouho to bude trvat. Jedná se pouze o změnu jedné naší parcely. Je to velmi složitá situace, protože jsme toto vůbec netušili a již máme nakoupený materiál, dohodnuté řemeslníky a vše už je připraveno ke stavbě. Slyšeli jsme, že změna ÚP může trvat i přes rok, což by nás vyšlo na ohromné peníze, starosti a vedlo by to k zbytečnému prodloužení stavby a tím i "zbrždění" našeho rodinného života. Je prosím nějaká možnost, jak této změny dosáhnout dříve? Díky mockrát za rady.ZOUFALÝ

Odpověď na téma: Prosba o pomoc při řešení problémů s územním rozhodnutím při stavbě RD
Informace o uživateli: