Prosím nutně o RADU

Forum Fóra Občanské právo Různé Prosím nutně o RADU

Zvolené téma obsahuje celkem 57 odpovědí. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Káča a poslední změna je stará 4 roky, 2 měsíce.

• Autor

Radka Kmochová

Dobrý den, potřebuji poradit.

Bydlela jsem s kamarádkou v pronajatém byte, ale po půl roce ukončila nájemní smlouvu a odstěhovala se. Byl na ní psán plyn a elektřina, rok jsem to platila a uháněla ji, ať to jde přepsat na mě. Nestalo se tak. Potom jsme se pohádali já přestala platit. V bytě už nebydlím, ale jí přislo vyučtovaní a dluh na elektřině a plynu a chce to uhradit po mě. Kdo z nás dvou je nucen to uhradut??

• #33693 Reply

Mgr. Lucie Jindrová, advokát

Dobrý den,

povinnosti vůči pronajímateli a i dodavatelům elektřiny a plynu má ona, protože na ni byly smlouvy napsány. Co se týče vzájemných povinností mezi Vámi, záleží pouze na tom, co si domluvíte.

• #33694 Reply

Anna Burešova

Dobry den mam takovy problem roznašim noviny a mam problemy s jednim z majitelu domu ma psa a ja chodim přes jeho pozemek kolem li za zavřenou brankou psa ktery na mě doraži už jsem se snažila několikrat s majitelem o tom mluvit a vždy řikal že jeho pes je zavřeny a nemuže nic udělat ale ja se toho psa bojim jako brigadnik mi nikdo neplati zdravotni pojištěni a kdyby se mi něco stalo tak nic nedostanu a tak už jsem nevěděla co dělat a tak jsem mu napsala ještě jednou jestli by nemohl si toho psa ohlidat nebo si dat poštovni schranku dolu na branu abych nemusela chodit přes jeho zahradu až k domu kolem toho psa a on mi odepsal že me starosti o toho psa jsou neopravněne a že se nemam čeho bat a tak chci sama mu dat tam svoji scranku a dat ji dolu na branu ale nevim jestli mam nato pravo nebo kde a jak to mam řešit jestli to vubec se da řešit prosim o radu Anna Burešova

• #33695 Reply

karel libich

dobrý den -potřeboval bych poradit v této věci

rozvedl jsem se asi před 11lety a jelikož nebyl žádný majetkový soud zaplatil jsem polovinu z novom.půjčky

má bývalá manželka nic teď přišla exekuce,kterou jsem celou zaplatil přes účet mého otce coby ručitele(chtěl mít jistotu šlo o 108000Kč)jak mám postupovat abych si vymohl polovinu od své bývalé ženy má to po ní chtít můj otec coby ručitel? a jak s návrhu na exekuci výjme mě nebo to mohu podat sám? předem děkuji za radu K.L.

ps:pokud nejde tato rada zdarma zašlete číslo účtu kam vám pošlu poplatek. s pozdravem Karel Libich

• #33696 Reply

Roman Kunc

Dobry den,velmi by mne zajimalo,jestli exekuce plati i na manzelku rucitele.Dekuji Kunc.

• #33697 Reply

Karel Hlinka

Dobrý den,

potřeboval bych radu v této záležitosti: Jsem ženatý, zažádal jsem se svolení manželky o úvěr ze stavebního spoření na stavbu rodinného domu.Během vyřizování manželka podala žádost o rozvod, který dosud neproběhl (cca 3měsíce).Nyní bych měl podepsat úvěr a plnit, bohužel manželka odmítla podepsat(logicky) závazek.Existuje jiná právní úprava než rozhodnutí o rozvodu,na jejíž základě bych mohl převzít za současného stavu veškeré závazky, plynoucí z úvěru, výlučně na sebe ještě před rozvodem? Nebo musím vše anulovat a zažádat o úvěr znovu jako rozvedený? Což samozřejmě způsobí velké zdržení se stavbou.

Děkuji za radu

Karel Hlinka

• #33698 Reply

Dobrý den,

jestliže dluh vznikl za trvání jejich manželství je fikce, že je za dluhy odpovědna stejně jako její manžel. Musela by prokázat opak.

• #33699 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, můžete u notáře sepsat notářský zápis, kde zúžíte SJM ve vztahu k závazkům z úvěru jen na Vaši osobu.

• #33700 Reply

Michal Kasaj

Firma Supernemovitosti a.s. mě postavila dům.Smlouvu mám s PV STAVs.r.o.Dílo mělo být předáno 15.9.2007. Dodnes mi nebylo předáno. Zhotovitel nejeví zájem o předání, ikdyž mu každý den nárůstá penále.Nereaguje na výzvy, a sjednané schůzky vždy 3hodiny před zahájením odvolá. Jaké mám možnosti je donutit ke komunikaci, předání díla s odstraněnými závadami? Na koho se mám obrátit, aby mi pomohl radou, jak efektivně a právně postupovat proti a domoci se spravedlnosti. Děkuji předem za odpověď. mk

• #33701 Reply

Josef Štrauch

Dobrý den!Prosím o radu ohledně doplacení exekuce.Splácím dvě exekuce souběžně.Chtěl bych jednu doplatit najednou v hotovosti,nedojde ke zvýšení splátek u zbývající exekuce?

Děkuji za odpověd

• #33702 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, protože se jedná o nemovitost, jde o značné hodnoty. Proto by jste vůbec neměl váhat a zajistit si neprodleně advokáta, která další jednání povede za Vás. Buď s ním stavitel naváže komunikaci a bude konečně jednat nebo pro Vás advokát vypracuje příslušnou žalobu a zastoupí Vás u soudu. Pokud totiž protistrana odmítá komunikovat, tak ji k tomu v žádném případě Vy sám nedonutíte. A jediná autorita, která ho donutí k plnění povinností je soud.

• #33703 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, otázky kolem splácení exekucí, musíte řešit přímo s příslušnými exekutory. Ale splacení jednoho dluhu by výši splátek u druhého ovlivnit nemělo.

• #33704 Reply

Ivan Novák

Dobrý den, pokud mám nařízenou exekuci na plat a "najde se další" pohledávka, bude mi odečtena z vypláceného zbytku mzdy (po odečtení srážek exekucí), nebo jaký je další postup? Děkuji za odpověď.

• #33705 Reply

Eliška Fišerová

Dobrý den, prosím o radu: manžel dlužil na výživném částku 32.000,- a na jeho účet byla uvalena exekuce(byl zablokován).Dlužnou částku jsme si vypůjčili a zaplatili, část z mého účtu, část složenkou.K dnešnímu dni je dluh uhrazen a bývalá manželka mého muže odmítá nechat odblokovat manželův účet( kam mezitím byly doručeny dvě výplaty ve výši 24.000,-) s odůvodněním, že dlužíme ještě 12.000,-.Toto tvrzení je nepravdivé, mám originály dokladů(útržky složenek a výpisy z účtů), kterými mohu svoje tvrzení doložit.Na některých útržcích složenek manžel uvedl omylem adresu svého bývalého trvalého bydliště u rodičů, je tento fakt chybou v náš neprospěch?Jakpostupovat nyní, jsem na MD a nejsme schopni hradit náklady na bydlení, služby,splácet půjčky..6ádost o exekuci na manželův účet podepsal jeho syn, který v 03/2008 dosáhl 18let, eventuelní manželova žaloba má směřovat proti synovi nebo bývalé ženě? Děkuji Vám mnohokrát

• #33706 Reply

Eva Gančarčíková

Dobrý den. Mám takový problém, asi před rokem jsem byla přemluvena si vzit půjčku pro svého známého a finančně mu tak pomoci. Stanovili jsme si podmínky, že to bude včas splácet, abych se nemusela o to starat, jelikož hodně cestuji. Bohužel tomu tak není a já mám z toho jen problémy. Ptám se tedy, jestli je možné převézt půjčku na jinou osobu, tedy jeho. děkuji

• #33707 Reply

Petr Petr

Pokud s tím bude sám věřitel souhlasit, tak proč ne.

• #33708 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, postup při srážkách ze mzdy je velmi složitý. Záleží také na charakteru pohledávky, jestli je přednostní a řadí se před ostatní (např. výživné) nebo není. Ze mzdy se Vám nesmí odečíst tzv. nezabavitelná částka (životní minimum, normativní náklady na bydlení, neodečitatelné částky na členy domácnosti atd.), která se vypočítává podle úpravy v zákoně. Nad tento nezabavitelný základ. Pokud je pohledávek více, pak záleží na tom, jaká třetina mzdy je na ně určena. Chcete-li znát podrobnosti, informujte se u Vaší mzdové účetní.

• #33709 Reply

Lenka Brunová

Dobrý den, zajímala by mě jedna věc. Přijde mi trochu trapné o tom psát, ale docela mě zajímá odpověď. Matce byla udělena exekuce na plat a byl jí zablokován přístup na účet (bohužel neznám přesnější informace, protože se o tom nehodlá bavit). Přišla za mnou s tím, zda bych si založila účet u banky, na který by si ona nachávala zasílat výplatu. O založení účtu neuvažuji, ale zajímá mě, zda by na tento účet byla opravdu zasílána jen zbylá část výplaty bez exekuce a zda hrozí nějaký postih (soudní, trestní,…) na toho, kde tento účet založí. Děkuji za odpověď.

• #33710 Reply

Ondřej Patera

Dobrý den,moc bych potřeboval radu ohledně mých pohledávek mam více dluhů najednou a nestíhám splácet a ted jsem ještě bez práce a spousta pohledávek už je u soudu,můžu se z toho ještě dostat když hned zase půjdu do práce i když nestihnu splácet všechno a začíná mi to chodit od soudů?nebo už nemám šanci a mám čekat že si pro mě přijedou dekuji za odpověd Patera

• #33711 Reply

Mirek Dvořák

Dobrý den, potřebuji poradit co mám dal dělat už si nevím rady. Jedna se o rodinný domek, kde v 1.patře žijeme s manželkou a v přízemi je tchyně. Manželka vlastní ¼ zbytek tchyně.

Před 3 roky jsme si nechali odborně zapojit krbové kamna na prázdný komín, teď jsme zjistili, že to stejné udělala tchyně. Samozdřejmě svépomocí a bez řádného schválení kominíkem. Domluva s ni není žádna odmíta jakoukoli komunikaci, prý si muže dělat co chce. Kominíkem mi bylo řečeno ze to nesmí byt kvůli bezpečností atd.

( v jednom komínovém průduchu nesmí byt nad sebou zapojené spotřebiče). Moc a moc prosím o radu, co dal dělat, protože žijem jen jednou a udusit zplodinami se mi fakt nechce, děkuji

• #33712 Reply

Jana Pavlíková

Dobrý den,

moje sestra měla v červenci autonehodu.(Policie u nehody byla..)Je nezletilá a při nehodě, která byla způsobená jiným autem(bylo na vinně)neměla pás, protože zrovna vyjeli a nestihla si ho ani dát, jelikož to druhé auto jim nedalo přednost. Sestra byla hospitalizována v nemocnici týden s otřesem mozku.Po propuštění si ještě asi měsíc stěžovala na bolesti hlavy. Nyní se bolesti hlavy vrátili a sestra několikrát omdlela. Případ se s policií neřešil ,protože pani která jim nedala přednost je přehlédla, tak jí řízení řidička odpustila, ale obávám se, že nyní už to bude nutné, protože stav se nechce zlepšit. Chtěla bych vědět co vyplívá z této situace, jaký postih ta paní bude mít, přestože sestra neměla pás.Děkuji za odpověď Pavlíková

• #33713 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, srážku ze mzdy provádí přímo mzdová účetní, takže zaměstnanec dostane jen to, co mu ze mzdy po exekuční srážce zůstane. Tudíž je úplně jedno, kam bude tento zbytek poukázán. I když je osoba v exekuci pořád má nárok na zachování určitého životního minima a jistou část mzdy zabavit nelze. Jisté je, že by tohle měla matka řešit přímo s exekutorem a pokusit se dohodnout na nějakých splátkách a odblokování účtu. Jsou to její dluhy, měla by to tedy řešit.

Vám by ze založení účtu, ke kterému jí dáte dispoziční právo, žádné sankce neplynuly.

• #33714 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, pokud není možná dohoda, pak to budete muset řešit úřední a právní cestou, což ovšem vztahům v domě na dobrém nepřidá.

Můžete se obrátit na místní hasičský záchranný sbor, který spravuje záležitosti na úseku požární ochrany. Ten může zahájit řízení o přestupku, např. podle §78/1/d zák.č. 133/1985 Sb., o požární ochraně, kterého se dopustí ten, kdo poruší zásady bezpečného provozu tepelných, elektrických, plynových a jiných spotřebičů a komínů.

Kromě toho by měli znát také způsob, jak jí zabránit v dalším rizikovém jednání.

• #33715 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, nejprve se musí prokázat, že k poškození zdraví s dlouhodobějšími následky došlo v důsledku nehody. Pak teprve bude možné po viníkovi nehody požadovat určitou náhradu škody na zdraví (náhrada za nemajetkovou újmu). Protože v této věci jde o spory velmi náročné, doporučuji zajistit si právní asistenci.

• #33716 Reply

Plch Roman

Dobrý den,družka dostala exekuci a byl ji zablokován účet v roce 2004.Sociální dávky si nechala vyplácet poštou.Exekuce byla zastavena,teď pracuje a exekuce se rozjela znovu.Chci se zeptat promlčení je po 10 letech?Po každém znovu rozjetí exekuce to je zase 10 let?Děkuji a hezký den

• #33717 Reply

Dobrý den,

ne, od doby pravomocného rozhodnutí o uložení povinnosti běží 10 let, které se nařízením exekuce přerušuje a po jeho skončení běží dál; tzn. pokračuje se v oněch prvních 10ti letech.

• #33718 Reply

Plch Roman

Od doby pravomocného rozhodnutí o uložení povinnosti musí být částka zaplacena?Částka je dost vysoká,počítal jsem splátky a je to na 20 let.Pokud bude mít práci a nebude exekuce zastavena opět.Děkuji

• #33719 Reply

Petr Šeda

Dobrý den, chtěl bych se zeptat zda mi může exekutor vzít můj RD v mém vlastnictví na který není zástavní právo (netíhnou práva třetích osob), pokud dlužím větší částku peněz cca přes 1 mil Kč a udělat tak ze mě bezdomovce? Předem děkuji za odpověď.

• #33720 Reply

Walter Grohman

i při daleko menší částce ,pokud včas svůj dluh neuhradíte půjde Váš majetek do dražby

• #33721 Reply

Já jsem ale psala o promlčecí době k možnosti dluh exekuovat, nikoli o promlčecí době splátek. To je něco jiného.

• #33722 Reply

Jaroslava Vránová

Prosím o radu:

Moje známá se dostala do velmi svízelné situace.

Její syn se zadlužil a prosil ji, aby mu pomohla splácet jeho dluhy, poněvadž on je nemúže pro další dluhy splácet. Proto nahlásil její jméno v bance, spořitelně, u Home credit, kde si peníze vypůjčil. Souhlasila, ale tyto dluhy jsou velmi vysoké a ona se svým 11OOO tisícovým platem není schopna tyto dluhy splácet.

Proto se ptám, jestli podle zákona není možné se s těmito institucemi domluvit na tom, aby jí zůstalo alespoň na nájem a životní minimum, což v momentální situaci není.

Děkuji mnohokrát za odpověď.

• #33723 Reply

Karel Dlouhý

Asi to nebylo, že by jenom nahlásil její jméno v bance, ale ona jim musela podepsat, že přebírá splácení toho dluhu.

Věděla, o jaké částky jde. To si to nespočítala?

Pokusit se domluvit může – ale záleží na nich.

Pokud nebude splácet, tak jí mohou dát exekuci na majetek.

• #33724 Reply

Pavla Sedláčková

Dobrý den v srpnu mi zemřel manžel na následky pracovního úrazu, dočetla jsem se že nyní máme s dětma nárok na zákonem dané odškodnění,chtěla bych vědět, jestli si o to musím zažádat nebo to plyne automaticky z povinnosti zaměstnavatele..bylo zahájeno samozřejmě vyšetřování z kterého plyně, že manžel neporušil žádné pracovní předpisy a postupy děkuji za odpověď

• #33725 Reply

Yosyp Sura

Dobrý den moje žena pracovala u provozovatele restaurace který předal restauraci jinemu provozovateli,s původnim provozovatelem žena nema sepsanou vypověd ale s novým ma smlouvu a už dostala vypověd´ ve skušebné době,mezi nima neni smlova o předáni zavazku vuči zaměstnancum.Žadný z nich ale nechce proplatit dovolenou a ten původni nechce zaplatit ani odstupne ani dovolenou.Mame v ruce prohlašeni druheho provozovatele že nema žadne zavazky vuči zaměstnancum.Ma moje žena nárok na proplaceni dovoleny a odstupne?Děkuji za poradu.Sura

• #33726 Reply

Dobrý den,

Vaše manželka má v každém případě nárok na odstupné po podání řádné výpovědi příp. uzavření dohody o skončení PP. Takovou výpověď jí musí dát buď stávající zaměstnavatel nebo nový, na něhož přešla práva a povinnosti z pracovněprávních vztahů. To, co popisujete, není možné.

• #33727 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, odškodnění vyplývá přímo ze zákona (§378 zákoník práce), takže by po skončení šetření mělo dojít k vyplacení. Pokud ne, je možné se nároku domáhat soudně.

• #33728 Reply

petr dvorak

Dobry den mam problem s exekutorama.Uz to trva nekolik let nikam sem nic nesplacel nebylo s ceho a tet se to vse nejak hrne a potreboval bych poradit jak se to da vyresit.momentalne sem zamestnan.DEKUJI ZA ODPOVED

• #33729 Reply

Karel Dlouhý

Dobrý den,

k exekucím je zde velké množství odpovědí (sekce Občanské právo), přečtěte si je.

Když jste zaměstnán, tak začněte splácet dluhy, případně prodejte nějaký majetek.

• #33730 Reply

Mgr. Ing. Radim Opletal

Ten dům byste neměl, kdybyste platil dluhy. Jestli něco zůstane, tak si můžete koupit něco skromnějšího, pokud ne, tak se zařaíte mezi většinu lidí, kteří bydlí v nájemních bytech. Bezdomovce ze sebe můžete udělat pouze vlastním přičiněním. Samozřejmě, že exekutor může prodat pro dluh i nemovitost, na to tady přece je. Můžete-li dluh uhradit z jiných prostředků, tak určitě exekutor dá přednost Vaší úhradě a dům prodávat nebude.

• #33731 Reply

Mgr. Ing. Radim Opletal

Dluh měl být zaplacen v době jeho splatnosti, to rozhodnutí a nařízení exekuce je jen cesta k tomu, aby peníze dostal Váš věřitel i proti Vaší vůli. POkud je podán návrh na exekuci v desetileté lhůtě od vykonatelnosti rozhodnutí, tak potom může trvat exekuce neomezeně dlouho.

• #33732 Reply

Mgr. Ing. Radim Opletal

Pokud máte zato, že je vše zaplacené, podejte návrh na zastavení exekuce. Blokaci účtu provádí exekutor nebo soud, manželka do toho nemá co mluvit. Exekutor vymáhá jen to, o čem soud rozhodl a svoje náklady. Pokud o dluhu nerozhodl soud, tak pro ni nelze exekuci nařídit. POkud jste neplatili přes exekutora ale přímo oprávněné, tak v této části by měl exekuci zastavit soud – ale na návrh, který můžete podat i Vy, sama od sebe se exekuce určitě nezastaví.

• #33733 Reply

Mgr. Ing. Radim Opletal

Ale přitom dost záleží, kdo ty energie spotřeboval. Takže vůči elektrárně a plynárně musí dluhy zaplatit ten, kdo s nimi má smlouvu, ale může si to dosoudit na tom, kdo v bytě skutečně bydlel, i kdyby s tím tento nesouhlasil.

• #33734 Reply

Eva Novakova

Dobry den,chtela jsem se zeptat,stal se mi uraz zpusobeny jinou osobou,diky tomu jsem byla hospitalizovana v nemocnici a jsem v prac.neschopnosti,jenze diky tomu mi v novem zamestnani,do ktereho jsem meli zacatkem roku nastoupit,mi nedali prac,smlouvu,protoze potrebovali,aby zamestnanec nastoupil okamzite.tudiz zrejme nemam narok na nemocenskou atd.mohu v tomto pripade uplatnovat narok na nejake odskodne,ktera mi zpusobila umyslne zpusobila toto zraneni a celou tuto situaci?Dekuji

• #33735 Reply

Eva Novakova

pardon,uplatnovat narok na odskodne po osobe,ktera mi umyslne toto zraneni zpusobila?

• #33736 Reply

Růžena Krásná

Dobrý den. Moje dcera má dospělého syna, který s ní bydlí v bytě. Delší dobu již nepracuje. Nepřispívá na nájem bytu, neplatí si nemocenské pojištění a ona neví, jestli nemá nějaké dluhy i jinde. Bojí se nějaké exekuce. Chtěla by podat zrušení trvalého pobytu svého syna v bytě.. Prosím o radu a postup. Děkuji. Krásná

• #33737 Reply

Milan Jindra

Dobrý den. Paragraf 247 říká že každý kdo se zmocní či si přivlastní cizí věc se dopouští trestného činu krádeže. O vyjímce pro exekutory tam není žádná řeč, ptám se tedy, zákony platí pouze pro někoho? Děkuji za odpověd.

• #33738 Reply

Karel Dlouhý

Dobrý den,

exekutor zabavuje věci na základě zákona.

Podobně např. je trestný čin porušení domovní svobody, ale neporušuje ho policie, pokud za určitých podmínek vnikne do domu; nebo dokud byl ještě trest smrti, tak popravčí se nedopouštěl trestného činu vraždy.

Samozřejmě pokud dojde k vybočení (excesu), může dojít k trestní odpovědnosti exekutora.

• #33739 Reply

Renata Koubkova

Dobry den, rada bych se zeptala na nasledujici:

mam u sebe v byte nahlaseneho pritele, ktery ma nyni problem s exekutory. Je to jeho dluh, se kterym nemam

nic spolecneho. Zajimalo by me, jestli exekutor muze

vzit i veci moje – tedy obleceni, boty apod. a dale co vsechno mohou vzit – vybaveni v kuchyni, periny s povlecenim napr. take?

Vsechny veci, co mame v byte jsem porizovala ja a mam

na ne napsane i faktury – tedy co se tyce veci jako TV, sedacka, loznice, stul, zidle, spotrebice v kuchyni apod. Jakym zpusobem exekuce postupuje, vse si v ten den odvezou a ja potom musim dokazovat, ze je to me? Muze se stat, ze mezitim se veci prodaji v aukci? A nebo to stihnu dokazat, jeste na miste, nez veci odvezou? Tedy, ze veci nejdrive oblepi a ja mohu dokazat, ze jsou me, jeste, nez je odvezou?

Dekuji predem za zpravu.

• #33740 Reply

Petr Petr

Váš majetek je nedotknutelný, neboť vy sama přece nic nedlužíte, ale exekutor se řídí předpokladem, že dlužník se zdržuje v místě svého pobytu, případně i v místě kde se prokazatelně zdržuje a předpokládá se, že pokud má k domu nějaký vztah (dlouhodobě zde bydlí), že některé věci v domě patří i jemu a ty může zabavit.

Jednoduše řečeno exekutor jde tam, kde se domnívá, že by mohl být majetek povinného.

Pokud by k exekuci došlo a exekutor zabavil věci, které jsou majetkem vašim musíte jako vlastník podat žalobu na vyloučení věci z výkonu rozhodnutí (tzv. vylučovací žaloba) a doložit, že zabavené věci patřily vám a ne příteli. Soud zpravidla exekuci odloží až do rozhodnutí o této žalobě.

Jinak doporučuji zrušit příteli bydliště.

• #33741 Reply

Marcela Moser

Byla mi zadržena výplata neschopenky za 2 měsíce, údajně z důvodu exekuce.Nikdo mě nekontaktoval telefonicky ani dopisem.Jak mám postupovat s řešením tohoto problému?

předem děkuji za odpověd.

• #33742 Reply

Adam Krej

Dobrý den,

dne 2. 1. 2008 jsem podepsal pracovní smlouvu s prostředkovateli práce z Brna, kteří mi domluvili práci ve Velké Britanii s tím, že zaměstnavatelem bude rakouská firma. Mělo se jednat o práci na 6 měsíců. Odjel jsem dne 3. 1. 2008 a po uplynutí celého prvního měsíce jsem měl dostat peníze na účet. Neobdržel jsem peníze ani po dalsich 14 dnech, tak jsem se rozhodl odcestovat domů. Rakousky zaměstnavatel mi oznámil, že peníze na mzdy zasílá zprostředkovatelům do Brna, kteří si z každé mé mzdy vezmou 100 euro a zbylé peníze mi mají zaslat na účet, což se ale neděje!

Jak docílit zpětného proplacení mzdy? Děkuji

• #33743 Reply

Roman Prokop

Dobry den,mam exekuci na plat ktera se strhava ze mzdy,zakonem je dany ze musi zustvat zivotni minimum to me zustavalo 11.250 kc. Tedka me prisla dalsi exekuce mam zablokovany ucet dalsi exekutor me vzal i zivotni minimum jak je to mozne dekuji za odpoved

• #33744 Reply

Ludmila

dobry den, dostala jsem se do situace kdy mam exekuci na byt a musim ji rychle vyplatit. nasla jsem vyplaceni [url=http://www.ok-hypoteky.cz/vyplaceni-exekuce/]exekuce[/url]tady, znate to nekdo? mam vic tipu, ale toto se mi libi nejvic. diky

• #33745 Reply

jitka ceskova

Dobry den,ve stredu me navstivil pan Vaclav Kraft povereny soudnim exekutorem JUDr.Miroslavem Zwiefelhoferem s tim ze se mi neligimitoval a vztoupil do meho domu aniz by mi ukazal jake koliv rozhodnuti ci rosudek o exekuci a zacali mi oblepovat muj majetek.Kdyz jsem se zeptala jestly muzu pozadat o splatkovy kalendar s tim ze bych urcitou cast zaplatila hned bylo mi receno ze pan exekutor s tim nesouhlasi a ze mu nemuze ani volat a ze mi nemuze dat na nej ani telefoni cislo.zarazilo me ze veskere veci co mi oblepili psali jen na obycejny papir kdy jsem si vsimla ze tam mnely napsano jen zidle a cislo nalepky ale nepsali si ani seriova cisla ci jak urcita vec vypada ci jake je znacky.Jelikos jsme penize nesehnali penize dali nam cas do patku s tim ze uz komunikovali jens mym manzelem a ne semnou.Muze te mi poradit jak se mam branit ci jak zjistit zda panove nejsou podvodnici Dekuji za rady Ceskova

• #33746 Reply

Petr Pipek

Dobrý den, firma vodafone mi dala exekuci na plat. Je považována tato pohledávka za přednostní? vůbec se v tom nevyznám, zda může ČTÚ(řeší to za vodafone) požadovat přednostní pohledávku z platu.

Děkuji za odpověď

• #33747 Reply

iva zdarilova

zdravim mam probicku mam velke dluhy hrozi mi exekuce ale nemam zadny majetek ani nepracuji jsem na uradu prace mam 2 deti a pritele take bez prace.bydleni nam hradi socialka a taky dostavame jen na zivobity jak byste mi poradili vyresit moji situaci dekuji

• #33748 Reply

Anna Krejčíková

Dobrý den,

a víte z čeho je ta exekuce? Já jsem o svém manželovi také nevěděla že má exekuce do doby než nás navštívil vykonavatel soudního exekutora. Nechala jsem si to zjistit u jedný společnosti – u Úřadu pro řešení sporů. Zjistili mi o jeho exekucích všechno a poradili mi co s tím dál. Dojednali mi u jednoho z těch exekutorů dokonce splátkový kalendář – to jsem byla ráda, protože na to drsné jednání s nimi bych opravdu neměla nervy.

• #33749 Reply

Káča

Prosím o radu jak mám postupovat. V pátek jsme oslavovali maturitu a konec školy, hodně jsme pili a skončili jsme na diskotéce na Štvanici. Ráno jsem se vzbudila v cizím bytě, ale všichni ještě vyspávali, tak jsem utekla. Dnes mi volala kamarádka, že mám průser a řekla ať se podívám na jedno video na internetu. Byla jsem hodně opilá, nic si nepamatuju, ale určitě bych jim nedovolila si to natáčet a dát na internet. Chci, aby to video zmizelo. Můžu k tomu donutit providera a chtít po něm náhradu škody za psychickou újmu?

Odpověď na téma: Prosím nutně o RADU
Informace o uživateli: