prosím o radu ohledně dluhů

Forum Fóra Rodinné právo Manželství a rozvod prosím o radu ohledně dluhů

Zvolené téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Alena Řezníková a poslední změna je stará 9 let, 7 měsíců.

• Autor

Hana Müllerová

Dobrý den,prosím jak je to s dluhama,pokud jsou manželé v rozvodovém řízení a manžel nesplácí uvěr který uzavřel už po podání žádosti o rozvod?Je právně povinná splácet tento dluh manželka?Má povinnost i po rozvodu?prosím o ujasnění Děkuji hezký den Hana

• #26930 Reply

Mgr. Lucie Jindrová, advokát

Dobrý den,

záleží na tom, jestli byl úvěr poskytnut se souhlasem druhého manžela či nikoli. Pokud ano, je i druhý manžel zavázán stejně za vzniklý dluh. Toto doporučuji řešit ve vypořádání SJM.

• #26931 Reply

Alena Řezníková

Dobrý den, mám dotaz ohledně rozvodu.S manželem jsme zatím v rozvodovém řízení,ale prakticky spolu už 2 roky nežijeme.V manželství jsme si vzali několik úvěrů,které jsou všechny napsané na mě.Chtěla jsem se zeptat,jestli jde udělat nějaké předběžné opatření ohledně splácení těchto úvěrů.Manžel nemá žádný prokazetelný příjem a mě všechno strhávají přímo z výplaty-exekuce na plat.Je to jen na něco.Zbytek se nesplácí.Mám aspoň trošku šanci,že do toho splácení bude zapojený také manžel?Nebo to zůstane všechno na mě dokud nebudeme rozvedení?A po rozvodu se úvěry dělí jak? Děkuji za odpověď a hezký den..

Odpověď na téma: prosím o radu ohledně dluhů
Informace o uživateli: