Prosim o radu s domenou

Forum Fóra Obchodní právo Internet Prosim o radu s domenou

Zvolené téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Mgr. Lucie Jindrová, advokát a poslední změna je stará 9 let, 3 měsíce.

• Autor

Marek

Dobry den,

mam dotaz, mam nazev sveho internetoveho obchodu podle me prezdivky plus nazev toho v cem podnikam {www.hamletovygumy.net], je to velice netradicni nazev, ale jsem diky nemu velice znamy. Nekdo chce, abych prisel o zakazniky, a proto udelal stejny nazev, ale domenu .CZ [www.hamletovygumy.cz] a na tyto stranky napsal PROVOZOVNA ZRUSENA. Psal jsem mu meil, jestli tu domenu nechce prenechat, neodpovedel a navic jeste pripsal na tyto stranky PROSIM NEVOLEJTE {napsal jsem mu totiz, ze mi lide stejne volaji, kdyz si prectou, ze provozovna byla zrusena] .Da se to napadnout dle zakona?? Nikdy ten dotycny nic neprodaval. Vim jen jmeno a adresu dotycneho. Je zrejme, ze mu jde o to me poskodit, nejsem si vedom, ze bychom se nekdy setkali.

Predem dekuji za radu,

Hamlet

• #49802 Reply

Marek

To nikdo nedokaze poradit.

• #49803 Reply

Milan Minárik

zaregistroval jsem si domenu s obecnym nazvem systemu na NIC.cz. Po nekolika letech mne zaluje nemecka firma, ktera pouziva stejnou domenu s priponou .de, abych ji zadarmo prevedl svou ceskou domenu, protoze ji nepouzivam a proto nepotrebuji a mam ji pry pouze pro poskozovani obchodnich zajmu nemecke firmy.

Je to pravne spravne?

• #49804 Reply

Mgr. Lucie Jindrová, advokát

Dobrý den,

to lze těžko říci. Záleží na tom, z jakého důvodu a v jaké době jste si tuto doménu zaregistroval. Jestliže se věc již ve stádiu žaloby (jak jste uvedl), obraťte se na advokáta.

Odpověď na téma: Prosim o radu s domenou
Informace o uživateli: