Prosím o radu

Forum Fóra Rodinné právo Děti Prosím o radu

Zvolené téma obsahuje celkem 6 odpovědí. Do diskuze (2 účastníci) se naposledy zapojil uživatel  Emil Kročil a poslední změna je stará 1 rok, 3 měsíce.

• Autor

Ilona Kuchyňková

Dobrý den.Chtěla bych prosím Vás poradit. Otci byla určena výživa na nezl.dítě částkou 4000,- Od 1.3.2012 do dneška jsem nedostala ani korunu.Otec řekl,že musí počkat na povolení oddlužení, protože byl v insolvenci.Povoleno oddlužení mu bylo 24.04.2012 a otec mi vzkázal že si to tam mám poslat sama.Nevím jestli ten rozsudek mám poslat insolvenčnímu správci nebo přímo na soud a udat spisovou značku insolvence.Děkují moc za radu.Přejí hezký den

• #31005 Reply

Eva Macalová

Dobrý den,

30.4.2012 mi skončil pracovní poměr výpovědí od zaměstnavatele, dne 15.5.2012 jsem se dozvěděla, že jsem těhotná. Mám nárok na ochranou lhůtu, pokud teď nastoupím na nemocenskou?

Děkuji za odpověď.

• #31006 Reply

Karel Dlouhý

Ne.

Ochranná lhůta pro nemocenskou je 7 dní po skončení prac. poměru.

• #31007 Reply

Karel Fuksa

Dobrý den,

za prvé musím říct, že to není Váš problém a ani Vás to nemusí zajímat, jestli otec čeká na povolení oddlužení, pokud se jedná o výživné. Ad. 2 – kontaktujte otcova insolvenčního správce, ten má podle mne ze zákona povinnost Vám vyhovět. Hodně štěstí

S pozdravem KF

• #31008 Reply

Jana Dancova

Dobry den,

jeli mozne aby samozivytelka hradila soudni popladky? kdyz poda zadost soudu o vise vyzivne? je otec povyny vzdy na trvali bydliste predat dite do rukou matky? pokut to matka zdeli otci? co kdyz otec si dite preveme ze stravy nakej cas a neosuhlasi dite predat zped na trvali bydiste? a nuti aby matka nezletili dite si prijela a aniz by mel ohled ze matka ma jeste jedno dite doma ikdyz je taky nezletile ale samostatne.. jak se ma matka branit neboli zachovat kdyz otec napada vugarnima slovama.. deti jsou svereni soudne matce do pece.dekuju moc za odpoved

• #31009 Reply

Věra

Dobrý den chtěla bych se zeptat jak to je s nemocenskou kvůli ukončení prac. poměru z důvodu smlouvy na dobu určitou, která mě zkončila nyní 31.5.2012.Jsem těhotná v 6 měsíci na nemocenské.Nyní mě přišlo od zaměstnavatele že mi neprodlouží smlouvu.Mám nárok na nemocenskou i dále?A je možné aby mě během nemoci ukončili prac. poměr?Při nástupu na mateřskou dovolenou mě bude vyplácet sociálka nebo zaměstnavatel?Děkuji za radu.

• #108319 Reply

Emil Kročil

Dobrý večer,mám k vám dotaz,zkusím to napsat co nejstručněji. jsem rozvedený víc jak 2 roky,s bývalou manželkou se jen stýkáme náhodně,když se potkáme,nebo potřebujeme něco řešit ohledně dcery,která je plnoletá a pracuje. teď ten důvod,zajímá mě,zda jsem povinen platit,její dluhy,které si udělala po rozvodu u různých bank.i nebankovních společností? je pracující,ale dost nezodpovědná.vím to od dcery a se splácením se opožďuje,nedávno mě volala paní,která ji hledala,bývalá žena jí na mě dala kontakt.,ale z jakého důvodu nevím.. děkuji za odpověď,s pozdravem Kročil Emil

Odpověď na téma: Prosím o radu
Informace o uživateli: